Strona główna Edukacja Wieczne pióro czy długopis?

Wieczne pióro czy długopis?

Piórnik oraz znajdujące się w nim przybory piśmiennicze, stanowią podstawowe wyposażenie plecaka każdego ucznia. Artykuły takie jak ołówek, gumka, linijka czy też temperówka są przez dzieci używane niemalże każdego dnia. Niemniej jednak najważniejszym z przyborów jest długopis lub wieczne pióro. No właśnie, na który rodzaj produktu warto się zdecydować? Jakie są wady oraz zalety wspomnianych akcesoriów?

Długopis
Niezaprzeczalnym atutem długopisów jest wygoda pisania. To rodzaju przyboru, który z powodzeniem możemy określić mianem „bezproblemowego”. Dlaczego? Głównie z uwagi na fakt, iż wkład długopisu – w zależności od częstotliwości używania – wystarcza na stosunkowo długi okres czasu. Poza tym długopis nie rozmazuje się, a jego lekkość sprawia, że jest on wręcz idealnym narzędziem dla każdego ucznia. Ostatnią z zalet docenią zwłaszcza dzieci, które dopiero rozpoczynają naukę pisania. W przypadku maluchów waga przyborów piśmienniczych może bowiem wywierać spory wpływ na kształt oraz wielkość liter bądź cyfr.

A wady? No cóż, zdecydowana większość miłośników wiecznych piór twierdzi, że długopisy pozbawione są „duszy”. W istocie; przedmioty te – z uwagi na dość niską cenę – często traktujemy na zasadzie przyrządów jednorazowych i w momencie ukończenia wkładu po prostu sięgamy po nowy długopis. Warto dodać, iż wieczne pióra poniekąd przyczyniają się do wyrobienia ładnego, starannego charakteru pisma, czego z kolei nie można powiedzieć o długopisach.

Wieczne pióro
Jak zostało to już wspomniane, używanie wiecznego pióra poniekąd zmusza nas do wolniejszego, a tym samym staranniejszego stawiania znaków. Dzięki temu możliwe jest wyrobienie niezwykle estetycznego charakteru pisma. Z uwagi na swoją cenę wieczne pióra nie są przez nas traktowane na zasadzie artykułów jednorazowych. Wręcz przeciwnie. Często osoby, które przywykły do używania tego rodzaju produktu nie wyobrażają już sobie pisania za pomocą długopisów zwłaszcza, że obecnie na rynku dostępne są już pióra dla osób lewo- i praworęcznych. Warto dodać, że pióra takich marek jak Parker, Waterman czy Faber Castell bywają uznawane za swego rodzaju klasykę, a osoby ich używające nierzadko postrzegane są przez pryzmat ludzi obdarzonych wyrafinowanym gustem.

Naturalnie wieczne pióra posiadają również wady. Poza wymienioną już wagą, nie pozwalają one na szybkie sporządzenie notatek, co z kolei stanowi częsty wymóg nauczycieli. Codzienne używanie piór związane jest również z koniecznością wymiany naboi lub napełniania atramentem, co – w przypadku dzieci – może stanowić spory problem. Warto dodać, że dziecięce, niewprawione w pisaniu rączki, mogą naciskać na pióro ze zbyt dużą siłą, co z kolei grozi powstaniem kleksa czy nawet złamaniem stalówki.

Podsumowując, wieczne pióra są bez wątpienia niezwykle pięknym przyborem piśmienniczym, który z powodzeniem może nam służyć przez wiele lat. Niemniej jednak ten typ przyborów polecany jest raczej uczniom nieco starszym oraz osobom dorosłym. Z kolei w przypadku małych dzieci godnym polecenia wyborem może okazać się bezproblemowy długopis, który umożliwi szybkie sporządzenie notatek bez ryzyka powstania nieestetycznych kleksów.

Duży wybór długopisów i wiecznych piór w przystępnych cenach znajdziesz w sklepie www.biuronimo.pl.

Komentarze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj