Strona główna Firma Wirtualna centrala telefoniczna czy miejscowa – która lepsza?

Wirtualna centrala telefoniczna czy miejscowa – która lepsza?

Centrala telefoniczna to kompleksowe narzędzie służące do zarządzania komunikacją głosową. Ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność najczęściej wykorzystywana jest w biznesie…

Centrala telefoniczna to kompleksowe narzędzie służące do zarządzania komunikacją głosową. Ze względu na swoją rozbudowaną funkcjonalność najczęściej wykorzystywana jest w biznesie. Współcześni użytkownicy mają dziś do wyboru zasadniczo dwa jej rodzaje: wirtualną centralę telefoniczną w chmurze lub centralę miejscową.

Które z tych dwóch rozwiązań najbardziej opłaca się dziś wybrać i dlaczego?

Miejscowa centrala telefoniczna – wady i zalety

Miejscowa centrala telefoniczna to rodzaj centrali, która działa w oparciu o telefonię internetową, ale jej serwer, czyli miejsce, na którym gromadzone i przechowywane są wszystkie dane znajduje się fizycznie w biurze. Taka centrala telefoniczna posiada zarówno wady, jak i zalety.

Najważniejszą zaletą miejscowej centrali telefonicznej jest oszczędność. Zakładając ją musimy co prawda zainwestować w zakup serwera oraz dodatkowego sprzętu, ale na dłuższą metę szybko odczujemy oszczędności związane z niezależnością od operatorów, ich stawek za połączenia oraz infrastruktury. Po drugie, taka centrala telefoniczna daje nam duże możliwości konfiguracyjne, które pozwalają na dostosowanie jej funkcjonowania do naszych indywidualnych potrzeb. Jest to rozwiązanie idealne także dla firm, które w centrali telefonicznej przechowują wrażliwe dane oraz pragną samodzielnie zadbać o ich bezpieczeństwo.

Posiadanie miejscowej centrali telefonicznej wiąże się jednak z koniecznością samodzielnego radzenia sobie z usterkami oraz problemami związanymi z jej funkcjonowaniem, które w całości spadają na nasze barki. Z konserwacją sprzętu oraz serwerów wiążą się także dodatkowe koszty, a niekiedy również konieczność zatrudnienia pracowników, którzy będą się nimi zajmowali.

Wirtualna centrala telefoniczna czy miejscowa – która lepsza?

Wirtualna centrala telefoniczna – korzyści dla firm

Wirtualna centrala telefoniczna to z kolei idealny wybór dla firm, które pragną korzystać z rozbudowanej funkcjonalności centrali, ale nie chcą zajmować się samodzielnie jej konfiguracją oraz konserwacją. Centrala telefoniczna w chmurze działa bowiem w oparciu o serwery oraz infrastrukturę wybranego operatora. Do jej obsługi nie jest więc konieczny zakup dodatkowego sprzętu, gdyż z centrali wirtualnej możemy korzystać na już obecnych w firmie komputerach stacjonarnych, laptopach lub smartfonach.

Zaletą wirtualnej centrali telefonicznej jest niski koszt połączeń miejscowych, komórkowych i międzynarodowych oraz prosta i intuicyjna obsługa jej rozbudowanej funkcjonalności, z którą poradzi sobie każdy pracownik. Dodatkowo, operatorzy telefonii VoIP oferują bezpłatne połączenia w obrębie własnej sieci oraz darmowe pakiety minut, które pozwalają obniżyć koszty korzystania z centrali w chmurze. Samo zarządzenie centralą przebiega natomiast z poziomu przeglądarki internetowej oraz nie wymaga specjalistycznej wiedzy ani przeszkolenia pracowników.

Wszystko to sprawia, że wirtualna centrala telefoniczna dostępna w Dzinga.com – to idealny wybór zarówno dla małych, jak i dużych firm. Świetnie sprawdzi się także w przypadku tych przedsiębiorstw, w których szeregach funkcjonują pracownicy zdalni. Wirtualna centrala telefoniczna daje bowiem dostęp do numerów pracowniczych z dowolnego miejsca, w Polsce i na świecie, co znacząco podnosi komfort jej obsługi oraz pozytywnie wpływa na zarządzenie komunikacją głosową w każdym przedsiębiorstwie.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj