Strona główna Inne Worki kompostowalne – czym są i czemu służą

Worki kompostowalne – czym są i czemu służą

Worki kompostowalne na resztki organiczne są w pełni biodegradowalne. Worki rozkładają w ciągu 30 dni, co jest bezpieczne dla środowiska naturalnego. Aby rozpoznać worki kompostowalne, trzeba wiedzieć, z czego są produkowane i sprawdzić atesty. Można je stosować w domu, jak i w zakładzie produkcyjnym, ponieważ produkowane są w różnych wielkościach.

Do jakich odpadów nadają się worki kompostowalne?

Szkło, papier, plastik wrzuca się do specjalnych pojemników, ponieważ nie wolno ich wywozić na wysypisko śmieci. Z segregacją tego rodzaju śmieci raczej nikt nie ma większych kłopotów, w przeciwieństwie do odpadów organicznych, z którymi wiele osób, nadal sobie nie radzi. Do nich należą: resztki jedzenia, obierki, kwiaty, skorupki jajek, pieczywo suche, liście, gałęzie, trawa, fusy po herbacie lub kawie itd. Należy je umieszczać w specjalnym brązowym kontenerze.

Przy segregacji trzeba zachować czujność, by śmieci trafiały we właściwe miejsce. Jest to konieczne dla dobra planety i portfela, ponieważ wywóz śmieci jest coraz droższy, gdyż mieszkańcy nie przestrzegają przepisów. Worki kompostowalne warto wrzucać do pojemników. Na stronie sklepu znajdziecie Państwo odpowiedniej wielkości torby, w których wygodnie możecie składować odpady zmieszane. Produkowane są ze skrobi kukurydzy, co sprawia, że worki kompostowalne rozkładają się całkowicie w okresie 30 dni. Ze względu na małe gabaryty, idealnie sprawdzają się w mieszkaniach.

Dlaczego wybrać worki biodegradowalne?

Woreczki biodegradowalne nie nadają się śmieci kompostowalne, ponieważ produkowane są z tworzyw sztucznych. Plastik zazwyczaj rozkłada się bardzo długo, więc nie jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Warto wybierać worki na śmieci biodegradowalne, gdyż nie zawierają polietylenu. Dzięki dodatkowi d2w ekologiczne worki na śmieci na odpady bio rozkładają się znacznie szybciej niż zwykłe foliowe. Są przy tym wytrzymałe na obciążenia, więc nie pękają podczas użytkowania.

Można je wykorzystywać do składowania standardowych śmieci bio w gospodarstwach domowych i zakładach produkcyjnych. Worki Biobag do zebranych odpadów organicznych występują w różnych wariantach. Możecie wybrać modele o wielkości 160l, które są odpowiednie do beczek, dużych koszy i małych kontenerów lub nieco mniejsze –120l. Do domowego przeznaczone zostały o rozmiarach: 60l, 35l, 30l i 20l. Przy kompostowaniu, worki – 35l, 60l i 120l, doskonale się sprawdzają.

Dlaczego kompostowalne worki nadają się na odpady organiczne?

Odpady organiczne są pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego i łatwo ulegają biodegradacji. Podczas kompostowania są przetwarzane, w wyniku czego wzbogacają glebę. Odpad po przerobieniu nadaje się na nawóz dla roślin, gdyż przyswajają składniki, powstałe w procesie produkcji. Ziemia staje się żyzna, pulchna, chłonna i przewiewna. Przy kompostowaniu, worki z odpadami umieszcza się w pojemnikach lub mając ogródek, wrzuca do wykopanego dołu i zakopuje, ponieważ w krótkim czasie ulegają rozkładowi. Możecie Państwo wytwarzać własny kompost do użyźniania gleby w sadzie czy na działce.

Produkty Biobag znacząco przyczyniają się dla środowiska naturalnego, gdyż składowane śmieci trafiają do zakładów, gdzie w wyniku procesów produkcyjnych przekształcane są w kompost, który zostaje wykorzystany do pielęgnacji roślin. Cieszy się zainteresowaniem rolników i sadowników, ze względu na cenne składniki pokarmowe i atrakcyjną cenę. Warto więc prawidłowo segregować śmieci, by w workach znalazły się jedynie odpady organiczne.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj