Strona główna Edukacja XI Ogólnopolski Konkurs Satyryczny „O statuetkę Stolema”

XI Ogólnopolski Konkurs Satyryczny „O statuetkę Stolema”

Wójt Gminy oraz Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteka w Gniewinie ogłaszają XI Ogólnopolski Konkurs Satyryczny „O statuetkę Stolema”. Prace można nadsyłać do 31 października 2015 r.

Konkurs obejmuje dziedzinę twórczości literacko-satyrycznej w dowolnych krótkich formach wypowiedzi: wiersze, opowiadania, humoreski, fraszki, skecze itp. oraz o dowolnej tematyce: politycznej, obyczajowej itp.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie na adres organizatora nigdzie dotąd nie publikowanych w formie pisemnej i nie nagradzanych utworów (zestawu utworów) satyrycznych w formie maszynopisu lub wydruku komputerowego w objętości nie przekraczającej 3 stron znormalizowanego maszynopisu (wydruku) w 4 egzemplarzach. Jeden autor może przesłać na konkurs tylko jeden zestaw utworów.

Nagrody w konkursie:
I. w wys. 1 000 – zł i statuetka „Stolema”,
II – 700 zł,
III – 300 zł.

Ponadto jest nagroda specjalna za najbardziej „energetyczny” utwór konkursu, nagrodę dla młodego (poniżej 21 lat) „dobrze zapowiadającego” się twórcy oraz dla satyryka z powiatu wejherowskiego. Przewidziane są też wyróżnienia. Organizator zastrzega sobie możliwość innego rozdziału nagród.

Zobacz
Regulamin konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj