Strona główna Edukacja XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki

Muzeum Michała Kajki w Ogródku – Oddział Muzeum K.I. Gałczyńskiego w Praniu oraz Polana Kultury Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Orzyszu ogłaszają XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki. Na konkurs należy przesłać zestaw trzech wierszy.

W konkursie mogą brać udział wszyscy, niezależnie od przynależności do związków twórczych i stowarzyszeń, którzy na adres organizatora prześlą zestaw trzech niepublikowanych oraz nieocenianych w innych konkursach wierszy, opatrzonych godłem (pseudonimem).

Utwory nie mogą być wcześniej publikowane ani oceniane w innych konkursach.

Prace wydrukowane w czterech egzemplarzach należy przesyłać pocztą.

Wiersze nadesłane na konkurs poetycki nie podlegają zwrotowi. O wynikach organizator powiadamia tylko laureatów. Zestawy będzie rozpatrywać jury w składzie:
Joanna Chachuła – przewodnicząca jury, poetka, recenzentka, bibliotekarka, animatorka kultury
Janina Osewska – pedagożka, poetka, animatorka życia literackiego, regionalistka
Agnieszka Herman – poetka, autorka okładek do książek; finalistka Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego 2020
którego członkowie podczas Gali przyznania nagród wygłoszą również laudacje nagrodzonych zestawów wierszy.

Nagrody
• I miejsce – 2.000 zł
• II miejsce – 1.000 zł
• III miejsce – 500 zł

Termin
Termin nadsyłania prac upływa 21 kwietnia 2023 r. (liczy się data stempla pocztowego)

Muzeum Michała Kajki w Ogródku i Polana Kultury Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Orzyszu od 18. edycji organizują Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki pod patronatem dwumiesięcznika literackiego Topos.

W roku 2022 napłynęły 232 zestawy wierszy, nie tylko z Polski, ale również zza granicy. Podczas uroczystej Gali, która jak co roku odbywa się w Muzeum M. Kajki, laureatom wręczane są nagrody oraz ma miejsce prezentacja wyróżnionych utworów. W ten sposób poezja powraca do miejsca, gdzie przed laty tworzył najbardziej znany mazurski poeta – Michał Kajka.

Zobacz
Strona konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj