Strona główna Kariera XVII Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

XVII Targi Pracy na Uniwersytecie Zielonogórskim

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego (UZ) organizuje w środę (20 marca br.) Targi Pracy. Swoje stoiska wystawi na nich 72 pracodawców reprezentujących wiele branż oraz instytucje związane z biznesem i rynkiem pracy. Będzie to 17. edycja imprezy.

To wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych pracodawców i osób poszukujących nie tylko pracy, ale również możliwości odbycia staży i praktyk – poinformowała rzeczniczka zielonogórskiej uczelni Ewa Sapeńko.

„Jest to okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać wzajemne oczekiwania, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach” – powiedziała rzeczniczka.

Z kolei pracodawcy mają możliwość pozyskania dobrze przygotowanej, wykwalifikowanej kadry pracowników, stażystów i praktykantów oraz mogą trwale zaistnieć w świadomości studentów i absolwentów jako pracodawca.

Według organizatorów, targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, ale także propozycje dodatkowe w postaci warsztatów, wykładów i prezentacji prowadzonych przez praktyków – pracowników firm biorących udział w imprezie.

Targi dają również możliwość zapoznania się procedurami związanymi z założeniem własnej firmy i uzyskania wiedzy na temat praw pracowniczych. Do dyspozycji młodych ludzi będą specjaliści z ZUS-u, Urzędu Statystycznego, Urzędu Skarbowego czy Państwowej Inspekcji Pracy.

Impreza odbędzie się w środę od godz. 10 do 14 w hali Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Szafrana 4 w Zielonej Górze. Lista wystawców oraz program warsztatów i wykładów są dostępne na stronie Biura Karier UZ. (PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj