Strona główna Kariera Zespół z SGH najlepszy w międzynarodowym konkursie Brandstorm

Zespół z SGH najlepszy w międzynarodowym konkursie Brandstorm

Zespół ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie zajął pierwsze miejsce w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu biznesowego dla studentów – Brandstorm, organizowanego przez L’Oréal. Pomysł studentek SGH okazał się najlepszy spośród zespołów z ponad 300. uczelni z całego świata.

Brandstorm to międzynarodowy konkurs biznesowy dla studentów. W tegorocznej – 24. edycji konkursu – zadaniem trzyosobowych zespołów z 58. krajów było wcielenie się w rolę dyrektora marketingu marki kosmetycznej La Roche Posay i zrekrutowanie nowego pokolenia konsumentów w wieku 15-25 lat.

Najwięcej punktów jury przyznało zespołowi „Fantasme” kierowanemu przez prof. Piotra Płoszajskiego ze Szkoły Głównej Handlowej, w którego skład weszły Tine Schlaak, Franziska Sarrazin oraz Angelika Kim. Zespół zaproponował aplikację Digitologist, która pozwala na skanowanie skóry w 3D, a także udziela porad dermatologicznych on-line i podaje spersonalizowaną rekomendację produktu.

Drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno zespoły z Chile oraz Singapuru. Zespoły, które znalazły się na podium, otrzymały: 2,5 tys. euro za trzecie miejsce, 5 tys. euro za drugie miejsce, 10 tys. euro za zwycięski projekt. Nagrody pieniężne każdy z zespołów może przeznaczyć na wymarzony wyjazd.

“Brandstorm to niepowtarzalna okazja, aby udowodnić swoje umiejętności, poszerzyć horyzonty i zmierzyć się z samym sobą. Biorąc udział w konkursie, mogłyśmy uwolnić naszą kreatywność w prawdziwym, międzynarodowym kontekście biznesowym, czego czasami brakowało nam w codziennym życiu na uniwersytecie. Ponadto nauczyłyśmy się wiele o pracy zespołowej i o tym, jak stosować cenne umiejętności zdobyte podczas studiów w pracy przy prawdziwych projektach” – mówi laureatka konkursu Angelika Kim.

Konkurs organizowany jest na świecie od 1992 roku i w tym czasie uczestniczyło w nim już ponad 80 tys. studentów. W Polsce projekt realizowany jest od blisko 10 lat i co roku gromadzi setki uczestników z różnych uczelni w całym kraju. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięli studenci z czołowych uczelni w tym: Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Akademii Leona Koźmińskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Gdańskiego czy Uniwersytetu Warszawskiego.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj