Strona główna Kariera Jak znaleźć pracę w czasie kryzysu: 8 porad

Jak znaleźć pracę w czasie kryzysu: 8 porad

1. Nie rezygnuj z obecnej pracy nie posiadając nowej

Nie wiadomo jak długo potrwa szukanie, poza tym będąc bez pracy, będziesz zmuszony zgodzić się na niższe wynagrodzenie.

Oczywiście nie każda praca pozwali Ci brać udział w rozmowach kwalifikacyjnych, lecz jest to znacznie mniejszy problem niż siedzenie w domu bez pracy z myślą czy starczy Ci do ostatniego.

Pracę najlepiej szukać na spokojnie: kontynuując pracę warto zapoznać się z innymi ofertami, a zrezygnować z poprzedniej tylko wtedy, gdy masz pod ręką odpowiednią Job-ofertę.

Jeśli zostałeś zwolniony z pracy – musisz działać w inny sposób: szybko i intensywnie. Sprawdź wszystkie istniejące oferty, wyślij CV do odpowiednich pracodawców i agencji rekrutacyjnych.

2. Prawidłowo określ poziom wynagrodzenia, którego możesz się spodziewać

Unikniesz sytuacji, w której stracisz dobrej ofertę tylko dlatego, że źle oceniłeś swoje wymagania finansowe.

3. Podnieś swoją “wartość” na rynku pracy

Im cenniejszym jesteś pracownikiem tym łatwiej znajdziesz pracę i o większe wynagrodzenie możesz prosić. Rozwijaj swoje umiejętności i kwalifikacje na kursach i szkoleniach.

4. Bądź skoncentrowany na rezultacie

Jeśli będziesz skoncentrowany na osiągnięciu celu, to na pewno zostaniesz zauważony. Pamiętaj, aby na rozmowę kwalifikacyjną zabrać certyfikaty i dowody swoich osiągnięć

5. Zdobywaj nowe umiejętności i kwalifikacje

Uzyskanie dodatkowych umiejętności zwiększy Twoją wartość jako specjalisty, a obecność dodatkowego zawodu będzie atutem w przypadku trudności w znalezieniu pracy.

6. Rozwiń swój krąg znajomych

Odwiedzaj różne konferencje, seminaria, szkolenia i inne imprezy biznesowe, częściej spotykaj się z partnerami, dostawcami, klientami, a nawet konkurentami.

7. Zaznacz w sieciach społecznościowych, że szukasz pracy

Pamiętaj, że rekruterzy szukają specjalistów również poprzez sieci społecznościowe i sprawdzają informację o kandydatach.

8. Szukaj pracy w innych regionach i krajach

Portal Jooble Polska będzie przydatny w zdobyciu upragnionego stanowiska. Jeśli masz rzadki zawód , a rynek lokalny ograniczony, szukaj ofert z innych miast, regionów, a nawet krajów.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj