Strona główna Kariera Jak odnaleźć swój talent

Jak odnaleźć swój talent

Myślałeś kiedykolwiek nad tym, czy posiadasz jakiś talent? Czy posiadasz tzw. smykałkę do robienia czegoś? A może z kolei twierdzisz, że nie masz żadnego talentu i obstajesz przy tym, że nie jest Ci to pisane i że to tylko cecha wyjątkowo uzdolnionych i wybranych?

Jeśli twierdzisz, że żaden talent się Ciebie nie ima, to teraz się rozczarujesz i to pozytywnie. Każdy z nas go posiada. Jest tylko jedno pytanie: czy zechcesz go w sobie odkryć i dojrzeć?

Wszyscy posiadają talent, więc i Ty nie jesteś żadnym wyjątkiem.

Tak. Talent jest przypisany nie tylko i wyłącznie wybrańcom. Tak się może tylko wydawać na pierwszy rzut oka. Prawda jest taka, że ci, u których obserwujesz pewne działania, choćby to, jak z lekkością i swobodą realizują coś, i mówisz do siebie: „wooooow trzeba mieć jakiś specjalny dar do tego” to musisz zrozumieć, że tacy ludzie po prostu zdają sobie sprawę z tego, że posiadają własny talent. Ty również masz talent. Jaki? Ty to wiesz i Ty powinieneś wiedzieć to najlepiej. Jeśli jednak jeszcze nie wiesz, to Twoim zadaniem będzie to odkryć i wydobyć na światło dzienne.

Widzisz, w każdym z nas drzemie nieograniczony potencjał. Ten potencjał wykorzystany do rozwijania własnego talentu przerodzi się w coś, co wprawi Cię w osłupienie. Sam siebie wprowadzisz w zdumienie, czego jesteś w stanie dokonać. Dlaczego jednak dzieje się tak, że dla większości osób talent jawi się jako tylko i wyłącznie domena wybranych? Zanim przejdziemy dalej, od razu należy zaznaczyć, że nie chodzi tutaj o krytykę bądź żaden osąd kogokolwiek i czegokolwiek. Chodzi jedynie o zwrócenie uwagi na pewien fakt.

Przyjęło się, ponieważ tak jesteśmy kształtowani od najmłodszych lat, że wszystko co robimy jest nam z góry narzucane. To co mamy lubić, to jak mamy się zachowywać, to co jest dla nas najlepsze, jaka droga życiowa będzie dla nas tą właściwą, co powinniśmy robić itd. I tutaj powstaje pewien konflikt, albowiem rzeczy narzucone nam odgórnie niekoniecznie muszą być zgodne z tym, co nam się podoba, co lubimy, co chcemy robić itd. Innymi słowy, nasz talent, nasze własne indywidualne możliwości nie dojdą do głosu, stłumione przez wyobrażenie innych na temat tego, co powinniśmy robić i co jest dla nas właściwe. Tutaj właśnie jest pułapka. Zauważ, że zdecydowana większość ludzi wokół Ciebie mówi Ci, co powinieneś robić, jaki powinieneś być. Natomiast nieliczni, w zasadzie to można powiedzieć, że znikoma ilość osób dojrzy w Tobie to, co rzeczywiście jest Twoim prawdziwym talentem, jak i Twoją unikalną osobowość. Ujrzą prawdziwego Ciebie, nie własne odbicie, które chcą widzieć w Tobie. Pomogą Ci także rozwijać Twoje prawdziwe zdolności.

Żeby jeszcze dopełnić obrazu, wyjaśnić należy, o co chodzi najlepiej na przykładzie. Ktoś mówi do drugiej osoby: „zostaniesz prawnikiem”, „zostaniesz lekarzem”, „zostaniesz piłkarzem”, „zostaniesz informatykiem”, „zostaniesz piosenkarzem” i tak w nieskończoność. Natomiast prawda może być taka, że niekoniecznie ktoś chce zostać prawnikiem, ponieważ ma lepsze predyspozycje na informatyka i to lubi robić, sercem jest przy tym, lepiej mu to wychodzi i wynika to po prostu z jego talentu, który przejawia w tej akurat dziedzinie. To był tylko taki mały przykład. Wiesz mniej więcej teraz, w czym rzecz.

Odnajdź swój talent.

W tym wszystkim najważniejszy jesteś Ty, ponieważ od Ciebie będzie zależało czy to, co faktycznie lubisz robić, Twoja prawdziwa i unikalna natura, jakaś zdolność weźmie górę nad czyimś wyobrażeniem na temat tego, co jest Twoją zdolnością i co powinieneś robić. Otaczaj się i podążaj za takimi ludźmi, którzy dojrzą w Tobie Twój prawdziwy talent i pomogą Ci go rozwinąć. Sam też dostrzegaj go w innych. Nie narzucaj im niczego, przyglądaj się, obserwuj i wydobywaj z innych to, co w nich najlepsze. Także nie pozostaje teraz nic innego jak życzyć Ci powodzenia na własnej drodze życia.


Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Tytuł artykułu : jak odnaleźć swój talent
    Odpowiedź w artykule : odnajdź talent

    wtf

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj