Strona główna Edukacja Konkurs na najlepsze książki naukowe

Konkurs na najlepsze książki naukowe

Wydawcy książek naukowych, podręczników akademickich i innych publikacji takich jak monografie czy serie wydawnicze mogą zgłaszać je do konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2021. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 lipca 2021 r.

W konkursie wezmą udział książki wydane drukiem (tradycyjne), które ukazały się na rynku w 2019, 2020 lub 2021 roku. Konkurs towarzyszy Targom Książki Akademickiej i Naukowej ACADEMIA 2021, które odbędą się we wrześniu, równolegle z plenerową edycją Warszawskich Targów Książki.

Zwycięzca konkursu otrzyma 2 tys. złotych. Po tysiąc złotych otrzymają laureaci nagród w dwóch kategoriach: Nagrody Rektora Uniwersytetu Warszawskiego dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk społecznych i humanistycznych oraz Nagrody Rektora Politechniki Warszawskiej dla najlepszej publikacji akademickiej w dziedzinie nauk technicznych i ścisłych.

Organizatorzy przyznają także wyróżnienia we wszystkich powyższych kategoriach oraz wyróżnienia za opracowanie edytorskie.

Organizatorami są Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej oraz Fundacja Historia i Kultura. Wystawcy targów ACADEMIA 2021 mogą bezpłatnie wziąć udział w konkursie. Pozostali wydawcy mogą zgłosić bezpłatnie jedną książkę; zgłoszenie kolejnych wiąże się z opłatą.

Ogłoszenie wyników planowane jest na 10 września – w Dniu Książki Akademickiej i Naukowej.

Więcej informacji o konkursie: http://historiaikultura.pl/konkurs-academia/

PAP – Nauka w Polsce

kol/ ekr/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj