Strona główna Firma Sklep bez produktów w magazynie? Poznaj dropshipping!

Sklep bez produktów w magazynie? Poznaj dropshipping!

Internet z pewnością czyni cuda, o czym świadczy fakt, iż do prowadzenia profesjonalnego sklepu nie jest już potrzebna ani zarejestrowana działalność gospodarcza, ani magazyn, ani tony towaru. W ostatnich latach coraz więcej osób zakłada bowiem sklep dropshipping – innowacyjną formę sprzedaży oferującą znacznie większe możliwości przy ograniczeniu kosztów.

Co to jest dropshipping?

Dropshipping jest o wiele prostszym modelem sprzedaży, niż tradycyjny sklep internetowy. Znacznie ogranicza on codzienne obowiązki właściciela sklepu, przerzucając je na hurtownię / producenta / dystrybutora sprzedawanych produktów. Dzięki takiemu rozwiązaniu, sklep dropshipping zajmuje się właściwie tylko zbieraniem zamówień i przekazywaniem ich do realizacji. Magazynowanie towaru czy jego ewidencjonowanie nie jest konieczne.

Forma sprzedaży w dropshippingu nadaje się praktycznie do każdego rodzaju działalności. Niezależnie od tego, czy przedsiębiorca chce -przykładowo – prowadzić niewielki sklepik z suplementami, czy internetowy sklep spożywczy, dropshipping ma mu bardzo wiele do zaoferowania. Właściciel sklepu nie tylko nie musi wynajmować magazynu, ale siłą rzeczy oszczędza także na kosztach dostawy – towar zostaje wysłany z hurtowni bezpośrednio na adres klienta, z pominięciem dostawy do sklepu.

Jakie są zalety sprzedaży w dropshippingu?

Największą zaletą takiej formy sprzedaży jest bez wątpienia ograniczenie różnego rodzaju kosztów. Przedsiębiorca nie płaci za magazynowanie towarów, ich dostawę, nie ponosi również opłat stałych – takich jak czynsz z tytułu wynajmowanego lokalu czy opłata za wodę lub światło wykorzystane przez pracowników. Dropshipping może bowiem być prowadzony przez jedną osobę pracującą z własnego domu. Sprawia to, że duża część przedsiębiorców prowadzi jednocześnie kilka sklepów opartych na modelu dropshippingu, oferujących bardzo różne towary – obsługa każdego z nich może odbywać się nawet za pomocą smartfona.

Sklep dropshipping jest także działalnością w bardzo dużym stopniu zautomatyzowaną – przyjmowanie zamówień czy płatności odbywa się bowiem automatycznie. Taki model sprzedaży pozwala przedsiębiorcy również działać i zarabiać na własnych warunkach. Właściciel sklepu może bowiem samodzielnie ustalić cenę każdego produktu w swoim sklepie i ustalić marżę tak, by była dla niego jak najbardziej opłacalna. Hurtownie czy producenci nie mają wpływu na ostateczną cenę towaru.

Dropshipping – czego potrzeba, by zacząć?

Podstawową kwestią, o której należy koniecznie pamiętać jest zaopatrzenie się w odpowiednie oprogramowanie do prowadzenia sklepu w dropshippingu, Naszym zdaniem rozwiązaniem najlepszym, bo najbardziej kompleksowym, a jednocześnie najprostszym i najbardziej przystępnym dla początkujących przedsiębiorców jest platforma CStore. Chętni mogą tutaj założyć swój sklep i prowadzić go aż przez 14 dni za darmo, co z pewnością jest wystarczającym okresem czasu, by poznać i ocenić możliwości platformy. Sklepy oparte na platformie są od razu gotowe do pracy i zintegrowane z najważniejszym oprogramowaniem. Pełna lista hurtowni z którymi CStore integruje się automatycznie jest dostępna na stronie www.CStore.pl/funkcje-i-mozliwosci/hurtownie-dropshipping

Żaden sklep dropshipping nie zapełni się jednak sam. Przed rozpoczęciem sprzedaży należy więc zawiązać współpracę z hurtowniami i producentami, których produkty przedsiębiorca chce sprzedawać. Należy również ustalić ustalić odpowiednie ceny – tak, by marża była opłacalna dla sklepu, ale jednocześnie nie odstraszała klientów. Sugerujemy przeprowadzenie badania rynku przed rozpoczęciem działalności. Sprawdzenie, jakie towary najlepiej się sprzedają, jakie są ich średnie ceny i czego oczekują klienci z pewnością pomoże skutecznie prowadzić działalność.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj