Strona główna Inne Trzydniowe wirtualne targi praktyk i staży Politechniki Białostockiej

Trzydniowe wirtualne targi praktyk i staży Politechniki Białostockiej

Oferty praktyk i pracy kilkudziesięciu film z regionu, filmy przybliżające kulisy pracy inżyniera, konsultacje z doradcą zawodowym czy webinar na temat budowania swojej marki – złożą się na rozpoczęte we wtorek wirtualne Targi Praktyk i Staży Politechniki Białostockiej.

Politechnika Białostocka (PB) jest największą uczelnią techniczną w Polsce północno-wschodniej. Targi potrwają do czwartku.

W ramach targów swoją ofertę prezentuje blisko 30 firm, ponad 100 ofert pracy i praktyk – informują organizatorzy z biura karier i współpracy z absolwentami PB.

„Podczas Praktyk i Staży Politechniki Białostockiej będzie można obejrzeć filmy z udziałem inżynierów, zatrudnionych w różnych firmach. Opowiedzą oni o swojej pracy +od kuchni+: jak wygląda dzień pracy inżyniera, ile zarabiają, z czym mierzą się na co dzień. Doradzą też, jak aplikować i jak szukać dobrego pracodawcy. Przy okazji będzie można zobaczyć wnętrza wielu firm i poczuć klimat tych miejsc” – piszą organizatorzy . To – według nich – bezcenna wiedza dla tych, którzy „świadomie chcą budować swoją ścieżkę kariery.

Jak powiedział kierownik biura karier PB Mateusz Adaszczyk, organizatorom zależało na tym, aby pokazując firmę, gdzie będą odbywać się praktyki „pokazać całą firmę, czyli przychodzimy do pracy i pokazujemy miejsce, gdzie ktoś się będzie przebierał, przy jakim siedzi biurku, jakie obsługuje maszyny”.

Filmiki w mediach społecznościowych i kanałach uczelni będzie można zobaczyć we wtorek i środę pod hasłem #KulisyZawodu.

Natomiast oferty praktyk i pracy można znaleźć na stronie internetowej biura karier. Zamieszczono tam oferty poszczególnych firm z podanymi wymogami, a także danymi do kontaktu z osobami odpowiedzialnymi.

W ramach targów zaplanowano też biznesową sesję zdjęciową dla studentów politechniki. Odbędą się też indywidualne konsultacje CV z doradcami zawodowymi. W ostatni dzień targów, w czwartek, przewidziano też webinar na temat budowania marki w mediach społecznościowych.(PAP)

autorka: Sylwia Wieczeryńska

swi/ agt/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj