Strona główna Edukacja „Wielka klapa, czyli jak zepsuć swoją prezentację” – spotkanie z Wiktorem Niedzickim

„Wielka klapa, czyli jak zepsuć swoją prezentację” – spotkanie z Wiktorem Niedzickim

O najczęściej popełnianych błędach w czasie publicznych wystąpień opowie 12 stycznia w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN Wiktor Niedziecki, wieloletni popularyzator nauki, dziennikarz, wykładowca akademicki, z wykształcenia fizyk.

Spotkanie odbędzie się w ramach inicjatywy Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego „Symbioza”, która odbywa się pod hasłem „Feel the Flow”. W ramach tego cyklu dyskutowane są zagadnienia dotyczące różnych aspektów rozwoju kariery naukowej.

„Rozpoczęcie kariery naukowej nie jest łatwym zadaniem. Najlepszym startem jest więc rozeznanie w temacie, co umożliwia nasz projekt. Comiesięczne spotkania z ludźmi nauki, biznesu, a także ze światowej sławy uczonymi mogą być źródłem niezbędnej wiedzy” – czytamy na stronie internetowej stowarzyszenia poświęconej „Feel the Flow”.

Jak informują organizatorzy, każde spotkanie składa się z dwóch części – prelekcji, podczas której zaproszeni goście omawiają wybrane przez siebie zagadnienie oraz z dyskusji. Podczas niej słuchacze mają okazję uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania oraz podzielić się własnymi doświadczeniami.

Pierwsze spotkanie w ramach trzeciej serii „Feel the Flow” odbędzie się o godz. 18.30 w czwartek 12 stycznia w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie. Poprowadzi je Wiktor Niedzicki, popularyzator, dziennikarz radia i TV, prezenter, wykładowca akademicki. Prelegent opowie o własnych doświadczeniach i podpatrzonych u innych sposobach w prezentacji nauki.

„Wielka klapa, czyli jak zepsuć swoją prezentację” to lekko zabawna opowieść o sztuce prezentacji – zapowiadają organizatorzy spotkania. Początkujący (i nie tylko) naukowcy będą mogli dowiedzieć się, jakie błędy są najczęściej popełniane w czasie publicznych prezentacji. Uczestnicy spotkania dowiedzą się też, co decyduje o powodzeniu (lub niepowodzeniu) prezentacji, czym jest wizerunek, czyli jak zrobić dobre (lub złe) wrażenie i jakie w tym wszystkim ma znaczenie mowa ciała.

Szczegółowe informacje na temat najbliższego i kolejnych spotkań w cyklu dostępne są na stronie: https://www.facebook.com/FeelTheFlowProject/

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj