Strona główna Firma 5 pomysłów na poinformowanie innych o swoim evencie

5 pomysłów na poinformowanie innych o swoim evencie

Jeżeli czytasz ten artykuł, to znaczy że prawdopodobnie spadł na Ciebie obowiązek zorganizowania jakiegoś wydarzenia. Nie ma większego znaczenia co to za projekt: koncert, konferencja naukowa czy spektakl w teatrze studenckim. Istnieje kilka żelaznych zasad reklamy, które pozwolą na zwiększenie zainteresowania Twoim eventem. Chcesz wiedzieć jak skutecznie przyciągnąć publiczność? Poznaj nasze tricki!

Media Społecznościowe

To rozwiązanie najprostsze, a zarazem jedno z bardziej efektywnych. Wydarzenie na Facebooku pozwoli poinformować o planowanym przedsięwzięciu nie tylko Twoich znajomych i ich znajomych. Portal często wyświetla proponowane wydarzenia także innym osobom, które są z okolicy. Wiele osób przegląda je, szukając inspiracji do kreatywnego spędzania wieczoru. Co więcej, w przestrzeni facebookowego wydarzenia możesz informować gości o rozmaitych ciekawostkach i ogłoszeniach związanych z eventem. Jeżeli bardzo zależy Ci na zwiększeniu zasięgu, możesz też w prosty sposób wykupić niedrogą reklamę.

Zaproszenia dla VIPów

Jeżeli planujesz zaprosić ważnych gości, nie wzbraniaj się przed stworzeniem dla nich specjalnych zaproszeń. Możesz je dostarczyć osobiście bądź wysłać pocztą. Od Ciebie zależy, czy wybierzesz formę tradycyjną drukowaną, czy elektroniczną. Pamiętaj, że zaproszenie wydrukowane na eleganckim papierze będzie o wiele lepiej prezentowało się w odbiorze. Te elektroniczne często giną wśród przychodzącego codziennie na pocztę spamu. Wszystko zależy od Twojej kreatywności i budżetu.

Plakaty – stary, dobry sposób

Drukowanie plakatów to sposób na reklamę, który wciąż działa! Musisz tylko zwrócić uwagę na dwie rzeczy: ładny, chwytliwy design i odpowiednie miejsce ich powieszenia. Pamiętaj o tym, że nie wszędzie możesz powiesić swój plakat! Mandat za śmiecenie w przestrzeni publicznej to chyba ostatnie czego Ci potrzeba w wirze przedeventowych przygotowań, prawda? Jeżeli jesteś zdeterminowany do tego, by plakat zawisł w jakiejś konkretnej instytucji – nie wahaj się spytać o to w sekretariacie. Dobre słowo i szeroki uśmiech skierowany do pani tam pracującej, potrafią otworzyć niejedne drzwi!

Internet – portale regionalne

Regionalne portale internetowe często mają duże zasięgi i grupy odbiorców. Chętnie też informują mieszkańców o interesujących wydarzeniach z okolicy – także tych organizowanych przez amatorów! Warto skontaktować się z nimi i przesłać materiały prasowe: krótką notkę na temat planowanego eventu, plakat i może kilka dodatkowych grafik. Nie powinieneś mieć żadnego problemu z tym, aby redakcja wrzuciła Twoje wydarzenie do kalendarza imprez.

Postaraj się o patronat

Zależy Ci na dobrym kontakcie z mediami? Postaraj się o patronat! Na stronach rozgłośni radiowych i redakcji lokalnych gazet bez problemu powinieneś znaleźć informacje dotyczące całej procedury. Zwróć uwagę na terminy. Maile z prośbą o patronat najlepiej rozesłać na samym początku planowania wydarzenia, ponieważ większość z redakcji oczekuje informacji z co najmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem.


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj