Strona główna Firma Chcesz kupić terminal płatniczy? Sprawdź szczegóły umowy

Chcesz kupić terminal płatniczy? Sprawdź szczegóły umowy

Za obsługę terminali płatniczych odpowiadają agenci rozliczeniowi, którzy zrzeszeni są w Komitecie Agentów Rozliczeniowych, działającym przy Związku Banków Polskich. To gwarancja, że będą mogli zaoferować kompletne bezpieczeństwo zapłaty kartą. W Polsce działa dzisiaj szereg różnych agentów rozliczeniowych, dlatego też przed zawarciem umowy warto zapoznać się z różnymi propozycjami, zwracając przy tym szczególną uwagę na umowę na terminal płatniczy.

Czas oczekiwania na przelew

To czas, który określa oczekiwanie na zwrot rozliczonych przez agenta środków. Najlepiej, aby wynosił on jeden dzień roboczy, czyli środki będą wtedy praktycznie błyskawicznie na koncie. Niektórzy agenci jednak zapewniają znacznie dłuższe czasy oczekiwania na przelewy, które mogą wynosić nawet miesiąc!

Koszty korzystania z terminali płatniczych

Zawsze należy sprawdzić, z jakimi dokładnie kosztami wiążą się dane terminale płatnicze i jakie urządzenia otrzymuje się do dyspozycji. Często przykładowo konieczne jest dokonanie dodatkowej zapłaty za kartę SIM, PIN pad, ubezpieczenia PCI, dostęp do raportów on-line, umieszczenie logo.

Prowizja dla agenta rozliczeniowego

Najczęściej jest ona zależna od obrotu na terminalu i przeważnie jest negocjowana indywidualnie, dlatego też warto skontaktować się z wybranymi agentami w celu uzyskania dodatkowych informacji i wybrać najbardziej dogodną formę rozliczeń.

Czas obowiązywania umowy

Zazwyczaj umowa z agentem na terminale płatnicze podpisywana jest na dłuższy okres, przykładowo na rok, ale można również uzgodnić ją indywidualne. Także można podpisać umowę obowiązującą na czas nieoznaczony. Warto sprawdzić również warunki wypowiedzenia umowy – często jej wypowiedzenie wiąże się z wysokimi karami.

Chcesz kupić terminal płatniczy? Sprawdź szczegóły umowy

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj