Strona główna Marketing Czym są teksty SEO?

Czym są teksty SEO?

SEO (ang. Search Engine Optimization) to skrót oznaczający wszystkie czynności mające na celu optymalizację pozycji danej strony internetowej w wynikach wyszukiwania. W Polsce stosuje się też często nazwę „pozycjonowanie” lub „optymalizacja”. Istnieje pomiędzy nimi różnica. Pozycjonowanie to działanie off-page, poza stroną docelową. Optymalizacja jest działaniem on-page, a więc na stronie docelowej. Jaką w tym rolę odgrywają teksty SEO? O tym za chwilę.

Po co tworzy się teksty SEO

Jedną z najpopularniejszych metod pozycjonowania jest tworzenie witryn z tekstami zawierającymi słowa kluczowe, które mogą zostać przerobione na odnośniki do strony, którą chce się wypromować. Można także zlecić publikację takich treści firmie zewnętrznej, która umieści je na swoich stronach internetowych lub takich, do których ma dostęp. To drugie rozwiązanie jest zwykle bardziej opłacalne, ponieważ nie trzeba tworzyć i utrzymywać własnej grupy stron, lecz wykorzystuje się zasoby kogoś innego. Wszystko odbywa się w sposób płatny, jednak przy znacznej oszczędności czasu.

Dzięki temu powiększa się ilość linków odnoszących się do strony firmowej, wyszukiwarka umieszcza ją na wyższym miejscu, a co za tym idzie zwiększa się ilość odwiedzin strony. Należy uważać w jakich miejscach zamieszcza się linki, aby nie zaszkodzić swojej stronie. W przypadku zlecenia publikacji podmiotom zewnętrznym, posiadają oni własne, sprawdzone listy takich miejsc.

Styl tekstów

Teksty SEO są z reguły krótkie i pisane specyficznym stylem, umożliwiającym zawarcie w nich jak największej ilości słów kluczowych. Ze względu na jakość merytoryczną wyróżnia się dwa rodzaje tekstów SEO: teksty typu presell (w żargonie internetowym nazywane „preclami”), nie posiadające większej wartości oraz teksty zapleczowe, niosące w sobie pewną treść. Innymi słowy chodzi o jakość tekstu, która w tym drugim przypadku jest wyższa.

O czym pamiętać zlecając teksty SEO

Uzgadniając warunki publikacji tekstów SEO należy pamiętać, że to co się kryje pod pojęciem „teksty SEO” bardzo się różni. Niektórzy uważają, że jest to synonim artykułów sponsorowanych, a jeszcze inni że równa się to bardzo niskiej jakości tekstom, które powstają tylko w celu zamieszczenia linka. Różnić się będzie także rozumienie miejsca docelowego, w którym mają się pojawić. Trzeba pamiętać, że im lepsze miejsce, tym większa skuteczność takich działań.

Teksty SEO stanowią przedmiot handlu i możliwość zarobienia pieniędzy przez Internet. Wielu ludzi, tzw. copywriterów, tworzy i sprzedaje takie teksty. Warto skorzystać z ich usług, ponieważ są to osoby, które potrafią napisać dobry artykuł i odpowiednio nasycić go słowami kluczowymi, które są ważne dla klienta.

Czym są teksty SEO?

Komentarze

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj