Strona główna Firma Dlaczego warto umieszczać unikalne opisy produktów w sklepie internetowym?

Dlaczego warto umieszczać unikalne opisy produktów w sklepie internetowym?

Prowadzisz sklep internetowy, jednak poziom sprzedaży jest daleki od wymarzonego? Zastanawiasz się co możesz zrobić, żeby poprawić swoją sytuację? W pierwszej kolejności sprawdź, czy opisy produktów w twoim sklepie są unikalne, czy jednak wzorowałeś się na informacjach dotyczących produktu przekazanych przez jego producenta. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, dlaczego tak ważne jest, aby w sklepie internetowym umieszczać unikalne opisy produktów.

Dlaczego unikalne opisy produktów są tak istotne?

Istnieją dwa podstawowe aspekty, które powinieneś wziąć pod uwagę zastanawiając się, czy warto zainwestować trochę czasu i pieniędzy w stworzenie oryginalnych opisów dla swojego asortymentu. Po pierwsze – kwestie techniczne, a pod drugie – kwestie użytkowe. W tym wypadku nie ma półśrodków – zadowolone muszą być zarówno roboty wyszukiwarek skanujące raz na czas zawartość twojej witryny internetowej, jak i użytkownicy przeglądający zawartość twojego sklepu, których chcesz nakłonić do dokonania zakupów.

Oryginalne opisy, a pozycja w wyszukiwarce

Duże znaczenie dla ilości sprzedanego towaru ma pozycja twojego sklepu w wyszukiwarce internetowej. Im wyżej znajdujesz się w naturalnych wynikach wyszukiwania, tym więcej osób każdego miesiąca odwiedzi twoją witrynę. Roboty wyszukiwarek, które skanują zawartość twojej strony, a następnie umieszczają ją na odpowiedniej pozycji w rankingu biorą pod uwagę blisko dwieście różnych czynników. Jednym z ważniejszych jest jakość oraz unikalność tekstów na stronie internetowej. Wstawiając na swoją stronę opisy produktów przygotowane przez producenta narażasz się na tak zwany „duplicate content”. Pojawia się on w momencie, w którym na więcej niż jednej stronie internetowej znajduje się taka sama treść. Co ciekawe, robot wyszukiwarki jest w stanie ustalić, która ze stron pierwsza zamieściła dany tekst, a która popełniła plagiat. Jeżeli zamieścisz unikalne opisy produktów w swoim sklepie masz szansę na otrzymanie wyższej noty rankingowej i na znalezienie się na lepszej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzięki wyższej pozycji wzrośnie sprzedaż produktów w twoim sklepie, a ty będziesz mógł ograniczyć comiesięczne wydatki przeznaczone zarówno na pozycjonowanie strony, jak i na reklamy sklepu w płatnych wynikach wyszukiwania.

Zainteresowanie użytkowników

Ciekawe opisy produktów mają olbrzymi wpływ na fakt, czy konkretny użytkownik wybierze zakupy w twoim sklepie internetowym, czy zdecyduje się na ofertę konkurencji. Coraz częściej sposób w jaki zostanie przedstawiony produkt ma większe znaczenie niż jego cena – dotyczy to zwłaszcza towarów specjalistycznych oraz tych z wyższej półki cenowej. Potencjalny klient, który będzie czytał opis produktu nudny jak flaki z olejem szybko przejdzie na stronę konkurencyjnego sklepu.

Na co należy zwrócić uwagę, aby opis produktu był ciekawy?

Przede wszystkim nie warto lać wody – nie chodzi bowiem o to, aby w barwny i kwiecisty sposób opisywać na dwieście sposobów przydatność otwieracza do butelek. Opis musi być krótki i konkretny – użytkownicy nie mają czasu na czytanie poematów. Należy skupić się na tym, aby w ciekawy sposób przedstawić aspekty techniczne prezentowanego produktu oraz ukazać jego zalety, w taki sposób, aby użytkownik był przekonany, że dany produkt został właśnie dla niego stworzony. Aby przyciągnąć i utrzymać uwagę potencjalnego klienta zawsze dobrze jest wzbogacić opisy produktów o zdjęcia lub schematy prezentujące dane techniczne.

Korzyści płynące z unikalnych opisów

Wykorzystując unikalną treść do opisywania swojego towaru zyskujesz kilkukrotnie. Po pierwsze – masz szansę na wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, dzięki czemu ruch w twoim sklepie się zwiększy, a ty będziesz mógł ograniczyć wydatki na reklamę. Po drugie – użytkownicy zainteresowani ciekawym opisem produktów chętniej będą dokonywać zakupów w twoim sklepie. Zarówno jedna, jak i druga kwestia bezpośrednio przełoży się na stan twojego konta – sam będziesz zaskoczony, jak szybko zwrócą się środki finansowe zainwestowane w stworzenie unikalnych opisów produktów.

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Dobrze przygotowana strona produktowa powinna być przygotowana pod kątem użytkownika i robota sieciowego. Już sama nazwa produktu dobrze przygotowana może wpływać na pozycjonowanie długiego ogona. Warto pamiętać o unikalnej, wartościowej treści na stronie produktu, jeżeli jest możliwość embedować wideo produktu oraz dodać powiązane produkty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj