Strona główna Edukacja Autorzy prac dyplomowych mogą zgłaszać się do konkursu PGNiG

Autorzy prac dyplomowych mogą zgłaszać się do konkursu PGNiG

Studenci kierunków związanych z branżą poszukiwawczo-wydobywczą mogą wziąć udział w konkursie na najlepsze prace dyplomowe poświęcone tej tematyce oraz w konferencji GeoTalent. Abstrakty prac można przesyłać jedynie do 15 października.

Konkurs, stanowiący część programu GeoTalent, organizują Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego (SITPNiG).

Program jest realizowany od 2013 roku. Na początku swoim zasięgiem obejmował trzy uczelnie: Akademię Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Warszawski. Ze względu na duże zainteresowanie działaniami realizowanymi w ramach programu GeoTalent zdecydowano o zaproszeniu do niego także studentów innych uczelni.

W ramach programu studenci mogą m.in. odbywać praktyki w wybranych oddziałach PGNiG, a także wziąć udział w specjalistycznych warsztatach. Dla adeptów kierunków związanych z poszukiwaniem i wydobyciem węglowodorów program daje szansę na poznanie specyfiki biznesowej związanej z profilem studiów oraz możliwość współpracy z mentorami.

W pierwszym etapie studenci, którzy chcą zgłosić się do konkursu, do 15 października powinni przesłać abstrakt swojej pracy dyplomowej. Zgłaszać można zarówno prace licencjackie, inżynierskie, magisterskie, jak i doktorskie. Gotowe abstrakty należy przesłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie: www.geotalent.pl/konferencja/.

Autorzy najlepszych 20 zgłoszeń zostaną zaproszeni do prezentacji podczas konferencji GeoTalent. Dodatkowo planowana jest sesja posterowa. Wyboru najlepszych prac dokona komisja konkursowa, złożona z przedstawicieli SITPNiG i pracowników PGNiG. Dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody w tym m.in.: iPad, kamerka GoPro, czytnik ebooków.

“Zainteresowanie programem GeoTalent rośnie z roku na rok. W tej edycji zdecydowaliśmy się rozszerzyć formułę naszego programu o konferencję, podczas której młodzi ludzie będą mogli przedstawić wyniki swoich badań i naukowych dociekań. Chcemy poznać studentów i efekty ich prac, a także docenić autorów najciekawszych rozpraw” – mówi kierownik programu GeoTalent z Departamentu Strategii PGNiG Anna Gołębiowska.

PAP – Nauka w Polsce

Polecany poradnik – zawiera wzory i przykłady
Zobacz spis treści (PDF)

Pisanie prac: licencjackich, inżynierskich, magisterskich, doktorskich, na studiach podyplomowych (EBOOK)

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj