Strona główna Firma Elektroniczne zarządzanie dokumentami pracowniczymi w firmie

Elektroniczne zarządzanie dokumentami pracowniczymi w firmie

Rozliczanie spraw pracowniczych nastręcza momentami zadziwiająco dużo problemów i angażuje czas wielu osób. Kilometrówki, delegacje, zaliczki, faktury – dokumentów tego typu jest wiele, a ich dobra organizacja wymaga utrzymywania perfekcyjnego porządku. Jest to również o tyle istotne, że wiele z tych spraw to kwestie finansowe.

Elektroniczny system zarządzania dokumentami pracowniczymi

Idea e-obiegu dokumentów dotyczy każdego obszaru działalności przedsiębiorstwa – od faktur, przez logistykę i zakupy po obsługę klienta. W interesującym nas temacie rozliczeń z pracownikami, pierwszy krok jest taki sam – zamiana tradycyjnych, papierowych dokumentów na ich cyfrowe odpowiedniki. Zalet takiego kroku jest wiele, a wiążą się one głównie z łatwością, z jaką można te pliki przeprocesować. Zamiast drukować, porządkować i zanosić papierowe stosy informacji odpowiednim osobom, możemy im po prostu udostępnić konkretny plik. Niesie to za sobą zarówno oszczędności w postaci czasu, jak i pieniędzy.

Optymalizacja procesów dzięki e-obiegowi

Znacznemu skróceniu ulegnie także sam proces decyzyjny – osoba mająca takie uprawnienia może zatwierdzić rozliczenia przy użyciu jednego kliknięcia lub w równie prosty sposób poprosić o uszczegółowienie lub wyjaśnienie niektórych znajdujących się na fakturach wydatków.

Elektroniczne zarządzanie dokumentami pracowniczymi w firmie

E-akta pracownicze

Również tradycyjne akta pracownicze możemy zamienić na ich elektroniczne wersje. Ułatwi to pracę nie tylko działowi księgowości, lecz również osobom odpowiedzialnym za decyzje odnośnie pracowników.

http://www.primesoft.pl/

W firmach których pracownicy często jeżdżą w delegacje związana z tym dokumentacja to naprawdę pokaźny stos dokumentów. Większość z nich wiąże się również ze środkami finansowymi. Czasami są one firmowe, jak w przypadku zaliczki, z której rozliczyć się musi pracownik, a czasami prywatne, jak w przypadku kilometrówki, którą należy mu zrekompensować. Tak czy inaczej nienaganny porządek wynikający z wdrożenia elektronicznego systemu zarządzania dokumentami usprawni pracę zarówno działu księgowości, jak i osobom odpowiedzialnym za zarządzanie zasobami ludzkimi.

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Jak podkreślono w artykule zarządzanie obiegiem dokumentów  w formie elektronicznej to oszczędność czasu i pieniędzy… w pełni z tym się zgadzam…Co prawda za odpowiednie oprogramowanie trzeba zapłacić -a nie są to zbytnio wygórowane stawki… a zaoszczędzimy między innymi na firmowym papierze… Przykładowe rozwiązania można znaleźć na https://www.contman.pl/oferta/workflow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj