Strona główna Edukacja Gra o studia na Aviation Management – konkurs na esej

Gra o studia na Aviation Management – konkurs na esej

Autor najlepszego eseju w języku angielskim na temat wpływu lokalnego lotniska na rozwój regionu wygra darmowy pierwszy semestr studiów na anglojęzycznych studiach Aviation Management (zarządzanie lotnictwem).

Konkurs „Gra o studia na Aviation Management” zorganizowała Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie, która jako jedyna uczelnia w Polsce i jedna z kilku w Europie kształci specjalistów od zarządzania lotnictwem. Zainteresowani studiowaniem na tym kierunku powinni do 24 lipca wysłać konkursowe prace na temat: „How does my local airport affect development of my region?”. Główna nagroda to stypendium pokrywające koszt pierwszego semestru studiów.

„Autor najlepszego eseju o tym, jak lokalne lotnisko wpływa na rozwój regionu, w którym się znajduje, wygra 100 proc. zniżki na pierwszy semestr studiów na tym elitarnym, jedynym w Polsce kierunku. Esej musi być w języku angielskim” – zaznaczył Maciej Ulita z biura prasowego uczelni.

Laureaci 2. i 3. miejsca uzyskają 50 proc. zniżki na opłatę.

Aviation Management to specjalność, która ruszyła na kierunku ekonomia w październiku 2011 roku. Studia trwają sześć semestrów. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim.

Student Aviation Management Hubert Kisała wyjawił, że wybrał tę ścieżkę kształcenia, ponieważ chce podjąć pracę, „która stawia ciekawe wyzwania i wymaga niestandardowego, nieschematycznego podejścia do rozwiązywania problemów”.

„Najbardziej zaskoczyło mnie to, że mamy zajęcia nie tylko z wykładowcami z zagranicy, ale także z ludźmi z branży, którzy pozwalają nam zobaczyć stronę praktyczną, a nie tylko taką, którą możemy poznać z książek” – powiedział Kisała.

Ulita zauważył, że branża lotnicza rozwija się bardzo dynamicznie, przez co zapotrzebowanie na nowych, dobrze wykwalifikowanych pracowników cały czas wzrasta. Przypomniał, że partnerem kierunku Aviation Management jest niemiecka Lufthansa.

„Pasjonaci lotnictwa nie muszą wiązać swojej przyszłości tylko z pilotażem. Równie ważna i ciekawa jest infrastruktura znajdująca się na ziemi. Do jej obsługi potrzebni są wąsko wyspecjalizowani profesjonaliści. Szczególnie na Podkarpaciu, gdzie mieści się Dolina Lotnicza, zrzeszająca ponad 100 podmiotów związanych z przemysłem lotniczym” – podkreślił Ulita.

Dodał, że kształcenie w języku angielskim stwarza możliwość zatrudnienia w branży lotniczej niemal na całym świecie.

Konkurs jest adresowany do absolwentów szkół średnich, którzy mają ukończone 18 lat (najpóźniej w dniu zakończenia konkursu). Zwycięzcę wybiorą wykładowcy i praktycy związani z kierunkiem Aviation Management.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: http://formularz.wsiz.pl/aviation-management. Także prace konkursowe należy wysłać za pośrednictwem tej strony.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie powstała w 1996 r. Na 30 kierunkach studiów (ponad 70 specjalności), w tym 7 anglojęzycznych kształci się ok. 6,5 tys. studentów. Do ich dyspozycji jest łącznie ponad 70 nowoczesnych laboratoriów.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj