Strona główna Kariera Jak napisać e-mail z dokumentami aplikacyjnymi?

Jak napisać e-mail z dokumentami aplikacyjnymi?

Sprawdź jak napisać e-mail z dokumentami aplikacyjnymi, jak powinien wyglądać, zapoznaj się z przykładami.

E-mail z dokumentami aplikacyjnymi

Często CV, jak również list motywacyjny wysyłane są drogą elektroniczną. E-mail z dołączonymi dokumentami aplikacyjnymi powinien składać się z kilku zdań. Przy przesyłaniu wiadomości tą drogą należy przestrzegać pewnych reguł.

Przede wszystkim trzeba wystrzegać się nieformalnego stylu wypowiedzi obowiązującego w Internecie i nie wysyłać dokumentów aplikacyjnych do dwóch (lub wielu) odbiorców naraz.

Dobrze jest stworzyć sobie specjalny adres e-mailowy na potrzeby poszukiwania pracy. Można wykorzystać w tym celu swoje imię i nazwisko, np. jan.nowak@xyz.pl. Wygląda to bardziej profesjonalnie niż np. gosiaczek23@xyz.pl. Jednak nie korzystaj w tym celu z adresu aktualnego miejsca pracy.

Jak powinien wyglądać e-mail? Należy:

  • odpowiednio zatytułować nagłówek wiadomości, np. wpisując nazwę stanowiska o jakie się starasz;

  • używać języka formalnego, na miejscu są zwroty typu: “Szanowny Panie”, “Szanowni Państwo”, “Z poważaniem”, “Z wyrazami szacunku”;

  • nie stosować emotikonów;

  • odpowiednio zatytułować przesłane dokumenty aplikacyjne, np. przy pomocy własnego imienia i nazwiska (np. “CV_Jan_Nowak.pdf”);

  • dołączyć CV i list motywacyjny w załącznikach, korzystając z najpopularniejszych rozszerzeń (.doc, .pdf), przy czym ze względów estetycznych poleca się rozszerzenie .pdf;

  • oprócz CV i listu motywacyjnego można wysłać także skany posiadanych certyfikatów, świadectw itp., o ile są istotne na tym stanowisku.

Przykłady

E-mail z dokumentami aplikacyjnymi – przykład 1

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do wczorajszej rozmowy telefonicznej dotyczącej stanowiska doradcy technicznego przesyłam w załączniku swoje dokumenty aplikacyjne.

Jednocześnie proszę o potwierdzenie otrzymania zgłoszenia.

Z poważaniem
Jan Nowak

E-mail z dokumentami aplikacyjnymi – przykład 2

Szanowny Panie,

w załącznikach znajdują się moje dokumenty aplikacyjne na stanowisko specjalisty ds. marketingu.

Z poważaniem
Adam Kowalski

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj