Strona główna Inne Jak napisać list miłosny? Poznajmy się

Jak napisać list miłosny? Poznajmy się

Poznajmy się


Nie ma nic piękniejszego niż początek znajomości. Na etapie, kiedy jeszcze się nie znacie, a jesteś zbyt nieśmiały/nieśmiała, żeby zaproponować spotkanie lub po prostu nie było ku temu okazji, dobrze jest napisać o swoich uczuciach w liście.

Jednak pamiętaj, taki list nie może być zbyt wylewny, gdyż zamiast zachęcić może odstraszyć obiekt westchnień – mówiąc poetycko – siłą uczucia.

Dlatego pisz z umiarem, zachęcająco, tajemniczo, ale bez przesadnego patosu. Na to jeszcze przyjdzie czas, kiedy poznacie się bliżej. Teraz byłoby to trochę na wyrost, mógłbyś się ośmieszyć.

Jak trafnie pisać o uczuciach? Oto kilka wskazówek:

  1. na pewno szczerze
  2. na pewno taktownie
  3. nie przesadnie emocjonalnie
  4. wyraźnie i estetycznie (listy miłosne są przechowywane na pamiątkę)
  5. spontanicznie
  6. nieco tajemniczo
  7. każdy list, nieważne czy pisany odręcznie czy na komputerze musi był własnoręcznie podpisany

Przykład


Warszawa 23.01.2010

Droga Basiu!

Z pewnością zdziwi Cię mój list, gdyż mimo iż widujemy się dość często to nie znamy się. Mam na imię Adam. Wiem jak się nazywasz, ponieważ chodzimy razem na wykłady z historii.

Siadam wtedy z tyłu sali i zamiast notować patrzę na Ciebie. Twoje włosy, widziane w popołudniowym słońcu fascynują mnie. Zupełnie rozpraszasz moją uwagę. Jestem Tobą zauroczony i bardzo chciałbym Cię poznać.

Proszę, nie śmiej się z mojego listu i formy, jaką wybrałem aby nawiązać z Tobą znajomość. Jeżeli dasz mi szansę myślę, że moglibyśmy fajnie spędzić razem trochę czasu. Co powiedziałabyś na kawę po najbliższym wykładzie? Może poszlibyśmy do kawiarni „Merlin”?

Jeżeli się zgadzasz to jest numer mojego telefonu: 0 603 XXX 234. Napisz, zadzwoń, co tylko chcesz. Czekam niecierpliwie na odpowiedź.

Do zobaczenie na wykładzie!

Adam Olechowski


Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj