Strona główna Firma Jak przygotować teksty na firmową stronę internetową?

Jak przygotować teksty na firmową stronę internetową?

Strona internetowa to wizytówka Twojej firmy, dlatego warto zadbać o to, aby była ona kompleksowo i profesjonalnie przygotowana. Liczy się nie tylko jej funkcjonalność, łatwość poruszania się po niej czy przyciągająca wzrok grafika, ale także ciekawe i merytoryczne teksty. To one, jeśli są naprawdę solidnie przygotowane, potrafią przyciągnąć rzeszę odwiedzających na stronę www, podnosząc tym samym jej wartość. Warto zatem poznać kilka kluczowych zasad pisania tekstów na firmową stronę internetową, dzięki którym z pewnością przygotujesz interesujące treści.

Pisz zwięzłym i prostym językiem

Posługuj się prostym i zrozumiałym językiem dla przeciętnego odbiorcy – pamiętaj, że większość odwiedzających stronę www nie zna fachowych terminów i slangu branżowego. Używaj krótkich zdań, wypunktowań, pogrubień – nada to tekstowi dynamiki i sprawi, że będzie bardziej czytelny.

Opowiedz historię

Odkryj moc storytellingu – opowiedz historię, która podbije serca użytkowników. Bądź wiarygodny, trzymaj się faktów i pamiętaj – nawet najprostsza, ale ciekawie opowiedziana historia jest atrakcyjniejsza niż pisanie po raz kolejny, jak „wyjątkowa” i „innowacyjna” jest Twoja oferta.

Stosuj nagłówki i śródtytuły

Długie i zlane w jedną całość teksty to coś, co odstraszy każdego od Twojej strony www. Odpowiedni podział treści i używanie śródtytułów, sprawiają, że tekst jest czytelny, użytkownik może się po nim z łatwością poruszać i szybko odnaleźć te informacje, które go interesują.

Dostosuj język do grupy docelowej

Przekaz Twojej strony internetowej będzie skuteczny tylko wtedy, jeżeli będziesz pisał w języku swojego użytkownika. Inaczej pisze się do nastolatków, inaczej do specjalistów, jeszcze inaczej osób starszych. Poznaj swojego odbiorcę i pisz tak, aby go zainteresować.

Posługuj się językiem korzyści

Nie pisz, jaki jest Twój produkt, ale co zyska klient, jeżeli go kupi. Akcentuj zalety i pozytywne wartości. Pisząc w ten sposób, wpłyniesz na wyobraźnię odbiorcy, odwołasz się do jego emocji, a tym samym skutecznie przekonasz go do swojej oferty.

Sprawdź poprawność językową

Literówkom, błędom gramatycznym, ortograficznym czy brakom przecinków – mówimy stanowcze nie! Niedociągnięcia językowe wyglądają po prostu słabo i obniżają Twoją wiarygodność, dlatego kilkukrotnie sprawdź tekst, zanim go opublikujesz.

Nie zapomnij o SEO

Warto zadbać także o to, aby Twoja strona www była widoczna dla wyszukiwarek internetowych i osiągała wysokie pozycje w rankingach wyszukiwania. Należy zatem pamiętać o stosowaniu nagłówków, śródtytułów i odpowiednim doborze słów kluczowych.

Pamiętaj, że teksty możesz dodawać w dowolnym momencie funkcjonowania strony internetowej, a także aktualizować je lub zmieniać. Jeżeli chcesz mieć pewność, że teksty na firmowej stronie www zainteresują odbiorcę i zachęcą go do zapoznania się z Twoją ofertą, warto zlecić ich przygotowanie profesjonalnej agencji i przekazać takie zadanie już w momencie tworzenia strony www.

Źródło: Intellect.pl

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj