Strona główna Kariera Jak radzić sobie z bezrobociem?

Jak radzić sobie z bezrobociem?

Od dłuższego czasu masz problem ze znalezieniem zatrudnienia? To żaden powód do wstydu! Rynek pracy cały czas dynamicznie się zmienia, dlatego osób borykających się z bezrobociem jest dużo więcej niż Ci się wydaje! Pamiętaj, że nie warto załamywać rąk i poddawać się – jest kilka sposobów, które z pewnością pomogą Ci radzić sobie z brakiem pracy. Chcesz je poznać? W takim razie koniecznie przeczytaj nasz tekst!

Postaw na samorozwój!

Chwilowe bezrobocie to dobra okazja, żeby postawić na samorozwój lub zmianę dotychczasowego zawodu. Uzupełnienie swoich kompetencji z pewnością podniesie Twoją atrakcyjność na rynku pracy, a do tego sprawi, że zwrócisz na siebie uwagę pracodawcy. Dobrym wyborem mogą okazać się studia podyplomowe oraz różnego rodzaju kursy i szkolenia. Niestety, ale większość z nich jest kosztowna. Nie możesz sobie na nie pozwolić? Nie martw się! Na bieżąco śledź portale dla bezrobotnych i stronę urzędu pracy – bardzo często pojawiają się tam informacje o bezpłatnych warsztatach dla bezrobotny. Warto wziąć w nich udział, bo dają szansę na zdobycie przydatnego w przyszłości doświadczenia.

Idź do agencji pracy!

Zawsze wydawało Ci się, że agencja pracy to dobre miejsce, ale dla studentów lub seniorów, którzy potrzebują tymczasowego zatrudnienia? Nic bardziej mylnego! Nowoczesne agencje, takie jak choćby mająca jedną ze swoich siedzib w Opolu https://www.gppeople.pl/115,gp-people-agencja-pracy-tymczasowej-w-opolu.html, stale rozszerzają współpracę z markami oferującymi zatrudnienie na dłuższy czas. Dlaczego warto udać się do agencji? Nawet jeśli nie znajdziesz tam pracy w zawodzie, to mimo wszystko warto porozmawiać z doradcą. Nie dość, że pomoże Ci poprawić swoje CV i list motywacyjny (co przyda się zwłaszcza, gdy szukasz pracy po raz pierwszy od kilku lat), to jeszcze powie Ci co nieco na temat współczesnego rynku pracy i zmian, które na nim zachodzą.

Bądź cały czas aktywny!

Już jakiś czas nie możesz znaleźć pracy? Pamiętaj, że musisz być cały czas aktywny! I nie chodzi tu wcale o uprawianie sportu – nie możesz pozwolić, żeby w Twoim CV była zbyt duża luka! Odwiedziłeś agencję, ale nie znalazłeś nic zgodnego z Twoim doświadczeniem? Pamiętaj, że mimo wszystko warto zdecydować się nawet na zajęcie tymczasowe – nie dość, że zarobisz, to jeszcze masz szansę poznać nowych ludzi, a to może przydać Ci się w dalszym poszukiwaniu pracy. Nie ignoruj wolontariatów! Podobnie jak praca tymczasowa, to doskonała okazja na rozwinięcie sieci znajomości, a także zdobycie kolejnych umiejętności.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj