Strona główna Edukacja Wyłoniono laureatów konkursów na najlepszą książkę akademicką i naukową

Wyłoniono laureatów konkursów na najlepszą książkę akademicką i naukową

Wydawnictwo Naukowe PWN za książkę „Psychologia kliniczna” pod red. Lidii Cierpiałkowskiej i Heleny Sęk otrzymało nagrodę Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Najlepszą Książkę Akademicką. Nagrody za publikacje naukowe i popularnonaukowe przyznano w piątek w Poznaniu.

Uroczystość rozdania nagród odbyła się w ramach ceremonii otwarcia 21. Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej w Poznaniu.

W tym roku nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za Najlepszą Książkę Naukową uhonorowano Wydawnictwo Naukowe PWN za publikację pt. “Psychologia kliniczna” pod red. naukowa Lidii Cierpiałkowskiej i Heleny Sęk. Równorzędną nagrodę – Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przyznano Fundacji na rzecz Nauki Polskiej za publikację “W cieniu Dżesera. Badania polskich archeologów w Sakkarze” autorstwa Karola Myśliwca.

W piątek przyznano również Nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. księdza Edwarda Pudełki, której laureatem zostało Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu za publikację “Neurobiologia nazywania. O anomii proprialnej i apelatywnej” autorstwa Małgorzaty Rutkiewicz-Hanczewskiej.

Międzynarodowe Centrum Kultury wyróżniono natomiast nagrodą Prezydenta Miasta Poznania za Najlepszą Książkę Popularnonaukową. Nagrodę tę centrum uzyskało dzięki zbiorowemu albumowi zatytułowanemu – “Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy”.

W trakcie odbywających się od piątku do niedzieli Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej w Poznaniu swoje publikacje prezentują m.in. wydawnictwa czołowych polskich uczelni.

Prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. Bogumiła Kaniewska powiedziała w piątek, że “obok nauki, jako misji, niezwykle ważne dla uniwersytetu jest także i to by kształtować kulturę, oświatę i naukę tego miasta”.

“Dzieci, które czytają, które kupują książki, dostają je w prezencie, przywiązują się do nich. Kiedy będą starsze, to te książki z nimi zostaną, i ani komputer, ani telefon komórkowy, ani czytnik nigdy im nie zastąpi prawdziwej, pięknej książki, którą otwiera się z przejęciem” – dodała.

Tegorocznej edycji wydarzenia towarzyszą targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców oraz Targi Edukacyjne, podczas których szkoły i uczelnie z Polski i zagranicy prezentują swoją ofertę dydaktyczną. Równolegle odbywając się też targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC skupione wokół nowych technologii w nauczaniu.

21. Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej można zwiedzać od piątku do niedzieli. Wstęp na teren Międzynarodowych Targów Poznańskich jest w tych dniach bezpłatny.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj