Strona główna Firma Jak zacząć przygodę z content marketingiem?

Jak zacząć przygodę z content marketingiem?

Marketing treści zdobywa świat. Jego popularność nieustannie rośnie. Jest rekomendowany jako jeden z najlepszych sposobów na przyciąganie uwagi potencjalnych klientów – szczególnie takich, którzy rzeczywiście mogą być zainteresowani ofertą firmy. W Polsce, mimo, że jest jeszcze w powijakach, ewoluuje w dobrym kierunku i dobrze wróży na przyszłość.

Wartościowe treści. Artykuły. Blogi. Storytelling. Inspirujące materiały, ciekawe tematy i eksperckie wypowiedzi. Te i wiele innych rzeczy składa się na tak popularny w dzisiejszych czasach content marketing. Mówi się o nim sporo. Coraz częściej uwzględnia się go w planach marketingowych dużych i małych firm. Czy rzeczywiście jest taki skuteczny? W czym tkwi jego sekret?

Umiejętne zarządzanie treściami rzeczywiście może przynieść zadowalające efekty. Mechanizm opiera się na dostarczaniu odbiorcom materiałów (artykułów, grafik, infografik itp.), których sami szukają. W ten sposób promocja marki jest nieinwazyjna i skłania do samodzielnego kontaktu z firmą. Doświadczenie pokazuje, że pozyskiwanie w ten sposób leady zaliczają się do najbardziej wartościowych. Jak zatem skutecznie tworzyć treści? Jak je promować, aby dotarły do odpowiednich osób? Od czego zacząć?

Wiedza w tym zakresie – odpowiadająca na tego typu pytania, a także dotycząca konkretnych narzędzi i ich zastosowań była do tej pory dość rozproszona. To z kolei powodowało, że dla osób niezwiązanych z branżą reklamową i interaktywną, była dość trudna do zgromadzenia. A zrozumienie fenomenu content marketingu, wymaga całościowego spojrzenia na zjawisko oraz na współczesne trendy.

Ideo Force, działające prężnie na rynku interaktywnym, postanowiło zgromadzić całą wiedzę w jednym miejscu i podzielić się nią z każdą zainteresowaną osobą. „Content marketing – współczesny poradnik po marketingu treści” to obszerny przewodnik opowiadający czytelnikowi o nowoczesnym zarządzaniu treścią w procesach promocji marki. To także świetny początek i baza dla rozpoczęcia własnej przygody z tą odmianą marketingu.

Jak zacząć przygodę z content marketingiem?

Autorzy – Magdalena Tobiasz i Wojciech Szymański – to dwójka wybitnych, e-marketingowych specjalistów, którzy na co dzień realizują kompleksowe projekty dla klientów Ideo Force (o samej agencji dowiedzieć się można więcej tutaj https://www.ideoforce.pl/). Tym razem, na niemal 200 stronach swojej książki, zmierzyli się z niemniej wymagającym zadaniem uporządkowania wiedzy o content marketingu. Zajęli się wyjaśnieniem jego tajemnic, obaleniem mitów i przybliżeniem pojęć. Dzielą się także swoją praktyczną wiedzą i własnymi spostrzeżeniami. Innymi słowy, robią co mogą aby przedstawić ogrom wiedzy w sposób przystępny nawet dla laika.

„Content marketing…” to lektura warta uwagi nie tylko dla osób z branży i przedsiębiorców, ale i dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć zjawiskowy content marketing.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj