Strona główna Kariera Niezbędnik blogera, czyli gadżety, które musisz mieć, jeśli chcesz blogować na poważnie

Niezbędnik blogera, czyli gadżety, które musisz mieć, jeśli chcesz blogować na poważnie

Prowadzisz bloga i regularnie tworzysz wartościowe treści? Jeśli chcesz zająć się blogowaniem na poważnie i zacząć zarabiać na pisaniu bloga, sprawdź jakie gadżety powinien mieć każdy bloger. Dzięki nim możliwe jest tworzenie jeszcze lepszej zawartości, a co za tym idzie, generowanie coraz większego ruchu na stronie.

Blogosfera rozwija się coraz prężniej. Najpopularniejsi blogerzy zarabiają na swoich stronach krocie i dla wielu z nich blogowanie stało się sposobem na pracę zawodową. Obok niewątpliwych umiejętności oraz wiedzy, prawdziwy bloger musi posiadać również narzędzia, dzięki którym blogowanie będzie w ogóle możliwe. Oto najważniejsze z nich.

Laptop to podstawa

Komputer jest najważniejszym narzędziem w pracy blogera – to za jego pomocą możliwe jest tworzenie tekstów, umieszczanie ich na stronie oraz przeglądanie treści na innych blogach. Jaki powinien być laptop idealny dla blogera? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, bo wszystko naturalnie zależy od indywidualnych uwarunkowań. Z pewnością komputer powinien być wydajny, lekki i… ładny.

Zastanawiasz się zapewne, dlaczego wśród 3 wymienionych cech idealnego laptopa znalazła się jego estetyka? Na pewno kojarzysz instagramowe zdjęcia blogerek leżących w łóżku w pięknej pościeli z nieodłącznym kubkiem porannej kawy i laptopem na kolanach. Komputer w pracy blogera musi być też po postu fotogeniczny, a czarna, matowa obudowa najzwyczajniej w świecie nie wychodzi dobrze na zdjęciach. Najpopularniejsze blogerki, cieszące się wielotysięcznym gronem followersów, stawiają na MacBooki, jeśli jednak poszukujesz idealnego modelu do siebie, ranking laptopów może ci w tym pomóc www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-laptopow-sprawdz-jaki-laptop-wybrac.bhtml

Niezbędnik blogera, czyli gadżety, które musisz mieć, jeśli chcesz blogować na poważnie

Lustrzanka

Wartościowe treści zamieszczane na blogu to nie tylko teksty, ale również zdjęcia. Swoje fotografie blogerzy zamieszczają nie tylko na własnych stronach, ale też w social media. Aparat jest zatem niezbędnym narzędziem w pracy blogerów o różnej profesji – od kulinarnych, przez lifestylowych, a na wnętrzarskich czy modowych skończywszy.

Na jaki aparat powinien zdecydować się bloger? Warto wybrać lustrzankę uznanego producenta i dobrać do niej przynajmniej dwa obiektywy – jeden szerokokątny, który sprawdzi się w fotografii architektury czy wnętrz – oraz uniwersalny, stałoogniskowy obiektyw np. 50 mm, który będzie idealnym narzędziem do wąskich kadrów oraz portretów.

Domowe mini-studio

Dobry aparat i obiektywy nie wystarczą do wykonania ładnych zdjęć, które przyciągną na twojego bloga tłumy czytelników. Ważna jest też aranżacja planu zdjęciowego, zwłaszcza w przypadku blogerów kulinarnych czy lifestylowych, którzy będą rekomendować swoim użytkownikom jakiś produkt. Dlatego warto zaaranżować domowe mini studio. Jak to zrobić? Wystarczy np. wykonać blat z postarzanych desek, który będzie imitował rustykalny stół – będzie to idealne miejsce do fotografowania wykonanych przez ciebie potraw, czy ocenianych na blogu produktów. W tworzeniu tego typu planów zdjęciowych przydatne będą także różnego rodzaju klimatyczne akcesoria jak np. wazon z kwiatami, stare krzesło i inne tego typu elementy.

Niezbędnik blogera, czyli gadżety, które musisz mieć, jeśli chcesz blogować na poważnie

Smartfon

Wprawdzie nowoczesne telefony mają praktycznie wszyscy, jednak w pacy blogera jest to szczególnie ważne narzędzie. Szybka obsługa profili społecznościowych bloga i wrzucanie spontanicznych zdjęć na Instagram jest możliwa właśnie dzięki smartfonom. Jaki sprzęt powinien wybrać bloger? Jeśli nie masz jeszcze własnej lustrzanki, postaw na model telefonu o rozbudowanych możliwościach fotograficznych. Warto wybrać model wyposażony w jasny obiektyw np. f/1.7 oraz wysoką rozdzielczość na poziomie kilkunastu megapikseli.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj