Strona główna Edukacja Jakie technikum wybrać?

Jakie technikum wybrać?

Już niedługo każdy gimnazjalista stanie przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu – jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać. Obecnie popularnością cieszą się licea, ale część młodzieży stawia na zawód, który gwarantuje ukończenie 4-letniego technikum. Jesteś w tej drugiej grupie, ale wciąż nie wiesz na jaki profil się zdecydować? Poniżej prezentujemy trzy technika, które warto mieć na uwadze.

Technikum organizacji reklamy

Technika organizacji reklamy dostępne są na polskim rynku dopiero od kilku lat, ale mimo to w ostatnim czasie zanotowały wyraźny wzrost uczniów. Dlaczego? Wszystko przez dynamiczny rozwój branży reklamowej i marketingowej, który zaowocował sporym zapotrzebowaniem na młodych specjalistów z tej dziedziny. Kto powinien wybrać technikum organizacji reklamy? Przede wszystkim osoba kreatywna, oczytana, lubiąca zabawy słowne i posiadająca tzw. lekkie pióro. W trakcie 4-letniej nauki przewidziano zajęcia z elementów marketingu, ekonomiki, prawa, technik reklamy, podstaw grafiki komputerowej oraz public relations, które mają przybliżyć uczniom sztukę realizacji zamówień reklamowych. Zastanawiasz się gdzie mógłbyś rozpocząć pracę po tym technikum jeśli nie zdecydujesz się na studia? Na pewno w agencjach marketingowych, reklamowych i PR-owych, a także w działach promocji instytucji publicznych.

Technikum informatyczne

Zawsze dobrze radziłeś sobie z komputerami, a Twoje oceny z matematyki były na przyzwoitym poziomie? Być może zainteresuje Cię technikum informatyczne. Ze względu na rozrost branży IT jego absolwenci mogą liczyć na dość wysokie zarobki (średnio od 3 tyś. zł w wzwyż). Zanim jednak podejmiesz decyzje, dokładnie przeczytaj co proponuje szkoła. Dlaczego? Warto wybierać placówki, które stawiają na praktykę. Przykładowo, Technikum Kreatywne oferuje technika informatyczne na dwóch specjalnościach – tworzenie gier komputerowych oraz grafika komputerowa i komunikacja wizualna – oraz zajęcia z profesjonalistami, którzy na co dzień działają w branży. Decydując się na taką szkołę możesz mieć pewność, że zdobędziesz umiejętności praktyczne, a nie tylko wiedzę teoretyczną.

Technikum ekonomiczne

Technikum ekonomiczne to dobra propozycja dla osoby, która całkiem nieźle radzi sobie w kontaktach międzyludzkich, posiada zdolność myślenia analitycznego myślenia oraz wiąże swoją przyszłość z szeroko rozumianym biznesem. Nauka w klasie o tym profilu przygotowuje do prowadzenia działalności gospodarczej, zajmowania się rachunkowością oraz kadrami i płacami, a także do wykonywania analiz finansowych i sprawozdań. Po ukończeniu szkoły z powodzeniem można aplikować na takie stanowiska jak księgowy, pracownik obsługi klienta w bankach oraz młodszy analityk lub doradca finansowy.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj