Strona główna Edukacja Konkurs literacki na opowiadanie pt. „Polska alternatywna – jak wyglądałaby historia naszego...

Konkurs literacki na opowiadanie pt. „Polska alternatywna – jak wyglądałaby historia naszego kraju, gdyby w 966 roku Chrzest Polski się nie odbył?”

Centrum Kultury „Zamek” z siedzibą we Wrocławiu zaprasza do udziału w konkursie literackim na opowiadanie pt. „Polska alternatywna – jak wyglądałaby historia naszego kraju, gdyby w 966 roku Chrzest Polski się nie odbył?”.

Przedmiotem konkursu jest opowiadanie w konwencji historii alternatywnej, które twórczo rozwija temat: „Jak wyglądałaby historia naszego kraju, gdyby w 966 roku Chrzest Polski się nie odbył”.

Opowiadania oceniane będą w dwóch kategoriach:

  • profesjonaliści (dotyczy zwycięzców poprzednich edycji konkursów literackich organizowanych w ramach Dni Fantastyki oraz autorów, którzy mają na
    koncie publikację w wersji elektronicznej w jednym ze znanych portali internetowych, w wersji drukowanej w czasopiśmie fantastycznym lub w antologii),

  • debiutanci (dotyczy autorów, których nie opublikowali dotychczas żadnego tekstu w wyżej wymienionych miejscach, zarówno w formie elektronicznej, jak i drukowanej).

Opowiadanie nie może przekraczać 12 000 znaków liczonych ze spacjami.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  1. Pierwszy zostaje rozstrzygnięty 15 kwietnia i zakończy się publikacją nazwisk trzech finalistów w każdej z kategorii konkursowych na stronie www.dnifantastyki.pl. Wszyscy finaliści zostają nagrodzeni darmowymi karnetami na XII Dni Fantastyki we Wrocławiu;

  2. II etap konkursu zostaje rozstrzygnięty 14 maja, kiedy to podczas gali wręczenia nagród podane zostanie nazwisko zwycięzcy konkursu spośród wskazanych w pierwszym etapie finalistów.

Ostateczny termin zgłoszeń mija 31 marca 2016 roku.

W poszczególnych kategoriach zostaną przyznane następujące nagrody:

  • profesjonaliści: I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 500 zł.
  • debiutanci: I miejsce – nagroda pieniężna w wysokości 300 zł.

Wręczenie nagród nastąpi 14 maja 2016 roku w trakcie gali Dni Fantastyki (obecność laureatów na gali jest obowiązkowa).

Zobacz
Regulamin konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj