Strona główna Edukacja Konkurs na organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego

Konkurs na organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego

Na rozwój mediów akademickich, ze szczególnym uwzględnieniem m.in. popularyzacji nauki, wyrównywanie szans studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami i popularyzację zachowań proekologicznych wśród studentów i doktorantów mogą składać wnioski organizacje pozarządowe – podało MEiN.

W poniedziałek Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało o naborze do konkursu “Organizowanie i animowanie działań na rzecz środowiska akademickiego”. Termin składania ofert upływa 22 marca.

Swoje pomysły mogą zgłaszać organizacje pozarządowe i inne podmioty, które zrealizują projekty na rzecz studenckiego ruchu naukowego i kół naukowych, zwiększania świadomości prawnej studentów i doktorantów w zakresie przepisów dotyczących szkolnictwa wyższego i nauki, rozwoju mediów akademickich, ze szczególnym uwzględnieniem programów poświęconych tematyce studiów, badań naukowych i popularyzacji nauki.

Przedsięwzięcia te mogą też dotyczyć wyrównywania szans studentów i doktorantów z niepełnosprawnościami, popularyzacji zachowań proekologicznych wśród studentów i doktorantów, wspierania procesu integracji studentów i doktorantów z zagranicy w polskim środowisku akademickim.

Minimalna wysokość dotacji wynosi 30 tys. zł, a maksymalna 100 tys. zł. Na realizację zadania MEiN przeznaczy w sumie 3,35 mln zł.

szz/ mhr/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj