Strona główna Kariera Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce – Grażyna Białopiotrowicz

Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce – Grażyna Białopiotrowicz

Odpowiedni wizerunek jest dzisiaj podstawą działania firm i osób publicznych. Nie bez powodu mówi się, że „jak nas widzą, tak nas piszą”. Sposób prezentacji samego siebie, swojej postawy i możliwości mówi bardzo wiele o tym, jakimi jesteśmy partnerami biznesowymi. Często też decyduje o tym, czy dana firma lub osoba stają się popularni, czy też ich obecność nie jest w żaden sposób zaznaczona.

Książka Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce pokazuje nam, jak promować siebie lub swoją firmę, jak zrobić dobry PR i odnieść z tego tytułu korzyści. Jednakże Grażyna Białopiotrowicz dedykuje swoją książkę również pracownikom naukowym i wszystkim tym osobom, które chcą być dobrze postrzegane i budować pozytywne relacje z innymi ludźmi.

Autorka podkreśla przede wszystkim, że prezentowany przez nas wizerunek nie może być czymś sztucznym, wykreowanym tworem, który ma nam przynieść jakieś rezultaty. Musimy naprawdę być takim człowiekiem, jakiego chcemy, żeby w nas widziano.

„Jeśli chcemy budować pozytywny wizerunek swojej osoby, musimy mieć świadomość tego, że nie wystarczy dobrze się ubrać, zachowywać i umiejętnie rozmawiać – także trzeba mieć co mówić i być specjalistą w swojej dziedzinie”.

Książka w kompleksowy sposób traktuje o sztuce autoprezentacji. Daje dokładne rady na temat tego, jak się zachowywać, jak ubierać, co mówić i jak reagować w konkretnych sytuacjach. Nam takie detale mogą się z pozoru wydać nieznaczące, ale w rzeczywistości są bardzo ważnymi składowymi tego, jak postrzegają nas inni ludzie.

W książce znajdziemy wiele branżowych zwrotów, określeń, które przybliżą nam kwestie PR. Autorka uświadamia nas, że to w jaki sposób jesteśmy odbierani, jest efektem działań, jakie podejmujemy przez całe życie. Tak naprawdę każde posunięcie może mieć dla nas dobre albo złe konsekwencje zależnie od tego, jak rozegramy tę życiową partię szachów. Dla polityków i biznesmanów najważniejsze powinno być prezentowanie się tak, jak chcą ich postrzegać ludzie. Dobranie swojej postawy w zależności od sytuacji, od okoliczności pobocznych, ale w zgodzie z własnymi przekonaniami.

W dzisiejszych czasach kreowanie wizerunku zlecane jest bardzo często zewnętrznym firmom, które dwoją się i troją, żeby uczynić nas takimi ludźmi, jakimi chcemy być. Tymczasem naprawdę wiele możemy w tym zakresie zrobić sami. Białopiotrowicz pokazuje krok po kroku jak spojrzeć na siebie krytycznie, jak poprawić mankamenty wizerunku i odnieść sukces.

Przez kolejne rozdziały prowadzi nas z nadzieją prawdziwego wojownika, pokazując metody, strategie postępowania i wytykając błędy, których należy unikać. Dzięki niej dowiemy się, jakie emocje nam sprzyjają, a co odpycha od nas ludzi. Ten podręcznik może dać naprawdę wiele satysfakcji z uwagi na to, że podnosi tematy, które w dzisiejszym świecie, mimo że tak ważne, często schodzą na dalszy plan.

Do ręki dostaniemy prawdziwą instrukcje prowadzenia ciekawej rozmowy. Rozmowy, która sprawia, że nasz rozmówca wyrobi sobie o nas konkretne zdanie, będzie skłonny spojrzeć na nas bardziej przychylnie, a nawet zgodzi się na oferowane przez nas warunki. Książka przyda się zarówno mężczyznom, jak i kobietom, gdyż podejmuje tematy zachować, które przystoją oraz tych, które mogłyby być towarzyskim faux pasem. Sama autorka jest wykładowcą uniwersyteckim i specem od kreowania wizerunku, tak więc jej rady są z pewnością rzetelne i „na czasie”.

Podejmując się lektury, musimy mieć świadomość tego, że obyczaje i mentalność ludzka zmienia się dzisiaj bardzo szybko. Kwestie, które jeszcze wczoraj były nieistotne, dziś nabierają znaczenia, a to sprawia, że nie wolno nam ich bagatelizować. Po przeczytaniu tej książki z pewnością posiądziesz wiedzę, która pozwoli Ci odnaleźć się w każdej sytuacji. Zaprezentujesz się, jako osoba elokwentna, błyskotliwa, empatyczna i godny partner w biznesie. Warunek jest tylko jeden: musisz wcielić w życie rady zawarte w książce i stosować je jako swoje najważniejsze credo.

Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce - Grażyna Białopiotrowicz
Kreowanie wizerunku w biznesie i polityce – Grażyna Białopiotrowicz

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj