Strona główna Kariera Siła kobiet w biznesie – Aneta Chybicka, Elżbieta Zubrzycka

Siła kobiet w biznesie – Aneta Chybicka, Elżbieta Zubrzycka

Jeszcze jakiś czas temu panował pogląd, że kobiety nie nadają się do biznesu. Że nie potrafią myśleć analitycznie, że nie posiadają chłodnego spojrzenia na kwestie finansowe i że ogólnie rzecz biorąc, są do tego za słabe. Jednakże dzisiejsze kobiety pokazują, że doby biznes można robić niezależnie od płci. Dowodem na to jest książka Siła kobiet w biznesie autorstwa Anety Chybickiej i Elżbiety Zubrzyckiej.

Początek książki jest dość mocny. Autorki przedstawiają wywiady z dziesięcioma kobietami sukcesu, które swoim uporem zdołały osiągnąć więcej niż niejeden mężczyzna. Wywiady te dają nam pogląd na to, jak różnie do kwestii biznesu podchodzą obie płcie i w czym kobiety powinny się na mężczyznach wzorować, a czego natomiast nie powinny robić. Wywiady pozwalają nam spojrzeć na bizneswoman pod różnymi kątami, postrzegając je zarówno, jako kobiety sukcesu, jak i żony, a także matki.

W drugiej części książki omówione zostały mocne strony kobiet i to, co pozwala im na osiąganie celów. W trzeciej natomiast otrzymujemy praktyczne ćwiczenia, dzięki którym możemy rozwijać swoje zdolności biznesowe i pokonywać bariery, jakie do tej pory stały nam na drodze do sukcesu.

Książka Siła kobiet w biznesie pokazuje, że można, a nawet trzeba dążyć do samorozwoju i starać się osiągnąć w życiu coś wielkiego. Lektura jest nie tylko motywacją do działania, ale również w pewnym sensie działa terapeutycznie, jakoby lecząc kompleksy i poprawiając wiarę w siebie i we własne możliwości. Dzięki niej każda kobieta może dowiedzieć się, jak połączyć życie rodzinne z realizowaniem się w swojej pracy i czerpać z tego dużo przyjemności. Zrozumie, jak ważna jest siła nawyku i w jaki sposób wykorzystać potencjał, który w niej drzemie.

Książka podnosi na duchu, daje jasno do zrozumienia, że zawsze warto dążyć do lepszej przyszłości, a niepowodzenia, jakie pojawią się na naszej drodze, są czymś całkowicie normalnym, czymś, co można przezwyciężyć. Wiedzą o tym bardzo dobre autorki książki. Chybicka, która jest psychologiem, trenerem i dyrektorem firmy szkoleniowo-doradczej oraz Zubrzycka, psycholog i założycielka Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego.

Obie panie podjęły dość trudny, ale dający wiele nadziei temat. Własną pracą pokazały, jak robi się biznes osadzony w Polsce XXI wieku i jak mogą go zrobić te wszystkie kobiety, które chcą. Cała pozycja jest dobrze przemyślana i fachowo przygotowana. Na początku dostajemy zachętę, historie nieprawdopodobne, a jednak pisane przez samo życie. Później natomiast autorki pchają nas w kierunku odnalezienia własnego, biznesowego przeznaczenia.

„Kobiety są dużo bardziej efektywne zawodowo, kiedy się dobrze czują. Potrzebują komfortu emocjonalnego, poczucia zawodowego bezpieczeństwa. W relacjach z przełożoną muszą wierzyć, że mogą jej zaufać, że ta osoba będzie je wspierać”.

W książce dokładnie opisane zostały elementy, które wstrzymują kobiety przed osiągnięciem sukcesu. Można do nich zaliczyć przede wszystkim:

  • Zbytnią skromność;
  • Próbę wykazania się i perfekcjonizm;
  • Konieczność udowadniania mężczyzną, że mogą być równie dobre, jak oni;
  • Zbytnią wrażliwość;
  • Nieumiejętność właściwego zaprezentowania się.

Część z tych aspektów można postrzegać jako zalety, ale biznes rządzi się innymi prawami. On potrzebuje silnych kobiet, które wiedzą jak wyjść naprzeciw życiu, które nie zniechęcają się drobnymi porażkami. Ta książka ma za zadanie pokazać kobietom, co robią źle, gdzie szukać powodów swoich niepowodzeń i jak je krok po kroku korygować.

Lektura będzie z pewnością idealna dla kobiet, które stawiają w biznesie swoje pierwsze kroki i nie wiedzą, jaką strategię obrać, a także dla tych, które dopiero zastanawiają się, czy warto dążyć do sukcesu. Książka nie jest dedykowana wyłącznie paniom, które zajmują najwyższe stanowiska, jest też doskonała dla tych kobiet, które po prostu chcą osiągać w swojej pracy więcej i czuć się bardziej spełnione zawodowo. Co ciekawe, nie tracąc przy tym prywatnego życia.

Siła kobiet w biznesie - Aneta Chybicka, Elżbieta Zubrzycka
Siła kobiet w biznesie – Aneta Chybicka, Elżbieta Zubrzycka

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj