Strona główna Marketing Marketing społecznościowy – dlaczego warto w to wejść?

Marketing społecznościowy – dlaczego warto w to wejść?

Rosnąca konkurencja na rynku powoduje, że aby pozyskać nowych klientów zainteresowanych twoimi usługami, powinieneś pójść z duchem czasu i zacząć korzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą promocja firmy w sieci. Oczywiście zupełną podstawą jest posiadanie firmowej strony internetowej, na której zaprezentujesz swoją ofertę. Jednak własna wizytówka w sieci nie stanowi obecnie gwarancji sukcesu. Oprócz miejsca, w którym opiszesz swoją działalność, powinieneś postawić również na odpowiednią komunikację z potencjalnymi klientami. Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których marketing społecznościowy jest bardzo ważny.

Marketing społecznościowy – dlaczego z niego korzystać?

Po pierwsze – budujesz swoją markę. We współczesnym społeczeństwie dominują wzrokowcy. Im częściej będziesz aktualizował fanpage, tym większa szansa na to, że świadomość twojej marki na stałe wpisze się w umysły szeroko pojętej społeczności internetowej.

Po drugie – realizujesz cele biznesowe. Firmowy kanał na Facebooku, Pintereście, Twitterze czy Instagramie to doskonały sposób na zdobywanie nowych klientów. W takich miejscach jesteś w stanie w atrakcyjny sposób przedstawić ofertę swojej firmy i sprzedać swój produkt na jeszcze szerszą skalę. Jak donoszą najnowsze badania, firmy które bardzo aktywnie prowadzą działalność w obszarach marketingu społecznościowego notują wyższy przyrost tempa rozwoju firmy w porównaniu do działalności gospodarczych z tego samego sektora, które nie prowadzą działań promocyjnych w internecie.

Po trzecie – wzmacniasz więź z klientem. Dzięki sprawnemu zarządzaniu marketingiem społecznościowym w doskonały sposób możesz wykorzystać mechanizmy relacji społecznych do budowania więzi biznesowych. Stworzenie głębokich więzi w świecie wirtualnym ma bezpośrednie przełożenie na zaangażowanie konkretnego użytkownika. Im bardziej “przywiążesz” do swojej marki konkretną osobę, tym chętniej będzie ona sięgała po twoje produkty.

Po czwarte – możesz wypromować swoje mocne strony i ukazać się w roli eksperta. Działania promocyjne w sieci nie powinny ograniczać się wyłącznie do prezentowania oferty firmy. Facebook to doskonałe miejsce, żeby pokazać innym zespół osób, które pracują w twojej firmie. Zawsze chętniej korzysta się z usług firmy, jeżeli ma się świadomość, że po drugiej stronie są uśmiechnięci ludzie. Ponadto na profilu firmowym możesz umieszczać nowinki technologiczne z branży. Ważne aby zawsze być na bieżąco i aktualizować konto minimum raz w tygodniu. Przy rzadszej aktywności, szanse na zbudowanie trwałych relacji z potencjalnymi klientami znacznie maleją.

Po piąte – bądź w stałym kontakcie. Zaprezentuj swój zespół jako grono specjalistów otwartych na potrzeby klienta. Szybko, sprawnie i wyczerpująco odpowiadaj na zapytania internautów. Nie zrażaj się krytyką, jaka może spotkać cię w internecie. Pamiętaj, że każdą uwagę na temat swoich produktów czy usług możesz przekuć w sukces. Liczy się tylko odrobina dystansu i umiejętność rozwiązywania trudnych sytuacji przy wykorzystaniu odpowiedniej dawki poczucia humoru.

Kto wykonuje marketing społecznościowy?

Jeżeli kreatywne podejście do marketingu nie jest twoją mocną stroną, to zleć prowadzenie fanpage’a profesjonalistom. Sprawdź oferty dostępne na rynku i przekonaj się, która agencja social media spełnia twoje wymagania. Już po krótkim czasie będziesz zaskoczony tym, jak szybko potrafią zwrócić się wydatki poniesione na ten rodzaj promocji firmy w internecie. Warto budować zaufanie w oparciu o marketing społecznościowy, jest to koszt, który szybko się zwróci.

Wiele osób decyduje się prowadzić działania w mediach społecznościowych samodzielnie. Nie ma w tym nic złego, o ile pamięta się o realizowaniu swojej strategii marketingowej, bez ulegania emocjom. Jest to trudne i wymaga czasu. Można się tego nauczyć lub skorzystać z pomocy jednej z wielu wyspecjalizowanych w tym firm.

Marketing społecznościowy - dlaczego warto w to wejść?
Marketing społecznościowy – dlaczego warto w to wejść?

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj