Strona główna Marketing Marketing w social mediach – jak powinien wyglądać?

Marketing w social mediach – jak powinien wyglądać?

Social media, czyli media społecznościowe to nie tylko sposób na łatwą komunikację i dostęp do najciekawszych informacji – to także skuteczna metoda promocji w internecie!

Aktualnie bardzo wiele firm wykorzystuje social media marketing, czyli marketing w mediach społecznościowych, którego głównym celem jest pozyskanie nowych klientów za pomocą fanpage firmy, a także dodatkowych działań reklamowych oferowanych przez serwisy społecznościowe – Facebook, Twitter, Instagram, Snapchat to tylko niektóre z nich.

Reklama w social media jest rekomendowana zarówno dla dużych firm, jak również dla tych mniejszych – obecność w mediach społecznościowych nie kosztuje firmy ani złotówki, dlatego też rezygnacja z tej metody komunikacji z klientami – tymi stałymi i potencjalnymi, może być dużą stratą.

Na czym polega social media marketing?

Social media marketing to szereg działań, których podstawą jest fanpage, czyli strona firmy w danym serwisie. Działania reklamowe mogą być ograniczone tylko do publikowania informacji na fanpage, ale mogą także polegać na wykorzystaniu specjalnych programów reklamowych, na przykład Facebook Ads.

Regularna publikacja wpisów na fanpage’u, angażowanie odbiorców do komunikacji, organizacja ciekawych konkursów – to podstawowe działania w ramach social media marketingu.

Dodatkowe programy reklamowe pozwalają na poszerzenie zasięgu fanpage’a. Jako że media społecznościowe posiadają szeroką gamę informacji o swoich użytkownikach, social media marketing jest także bardzo skuteczny – reklama może być zaprezentowana użytkownikom w konkretnym wieku, o danej płci, miejscu zamieszkania czy zainteresowaniach.

Social media marketing – samemu czy z agencją?

Działania w ramach social media marketingu można prowadzić we własnym zakresie, ale można także skorzystać z pomocy agencji, które zajmują się tym profesjonalnie.

Prowadzenie własnego fanpage’a bez doświadczenia może być problematyczne – wystarczy jeden nieodpowiedni wpis, aby z fanów uzyskać przeciwników. Właśnie dlatego wiele firm wybiera dzisiaj agencje, których specjalność to social media marketing.

Komentarze

1 KOMENTARZ

  1. Dobry marketing w social mediach to jeszcze umiejętne zarządzanie czarnym PR-em. Jak wiadomo, kryzysy w social media wybuchają w weekendy…;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj