Strona główna Firma 5 zasad projektowania dobrego rollupa

5 zasad projektowania dobrego rollupa

Rollupy, nazywane są także banerowymi stojakami, pozwalają na przedstawienie informacji reklamowej w przyciągającej wzrok, kolorowej formie, która jednocześnie odznacza się estetyką wykonania i łatwością przemieszczania. Jednak aby w pełni wykorzystać potencjał rollupa, warto dobrze zastanowić się nad jego projektem.

Treść rollupa

Najważniejsza w reklamie jest treść. To ona sprawia, że potencjalny klient zatrzymuje się dłużej, czyta wszystkie informacje, a potem decyduje się na zakup produktu lub usługi. Jakie elementy się na nią składają?

W pierwszej kolejności jest to ilość i jakość informacji. Rollupy mają ograniczone miejsce, dlatego informacji nie powinno być tam zbyt dużo, aby tekst nie wypełnił całej przestrzeni. Byłby wówczas odstraszający dla potencjalnego klienta, dlatego lepiej skupić się na krótkim, treściwym przekazie.

Slogan jest często tym elementem, który najbardziej przykuwa uwagę. Powinien być wymowny, przekazywać maksimum informacji w minimum słów. Jego głównym celem jest przyciągnięcie klienta i zapadnięcie w jego pamięć. Dzięki temu będzie kojarzony w przyszłości z marką i skłoni do korzystania z jej produktów lub usług.

Bardzo istotnym elementem reklamy są dane kontaktowe, które powinny znaleźć się w dobrze widocznym miejscu. Należy do nich zarówno fizyczny adres, jak również telefon, e-mail i strona internetowa, aby kontakt był możliwy przy wykorzystaniu różnych środków i jak najwygodniejszy dla klienta.

Forma rollupa

Jednak nie tylko treść jest istotna. Tak jak zostało już powiedziane, w dobie multimediów, istotnym elementem reklamy jest wizualizacja informacji. Grafika oddziaływuje na wyobraźnię lepiej niż słowo. Dzięki temu potencjalny klient może łatwiej przewidzieć, co się stanie, kiedy zakupi produkt, albo skorzysta z proponowanej usługi. Pozytywne wyobrażenie na temat swojej osoby w przyszłości jest bardzo zachęcające do korzystania z oferty firmy.

Z tych powodów dobór odpowiedniego zdjęcia lub infografiki jest kluczowy do uzyskania sukcesu. Powinna być ona estetyczna, w kolorach, które przyciągają i w podświadomy sposób przekazują informacje o firmie. Na przykład niebieski wzbudza zaufanie i oznacza niezawodność, dlatego jest chętnie wybierany jako tło lub jedna z podstawowych barw baneru.

Również krój, wielkość oraz kolor czcionki muszą być odpowiednio dostosowane do przekazywanej treści i całego designu. Czcionka powinna być czytelna i wyraźnie widoczna, ale jednocześnie nie może przytłaczać ze względu na swoją wyrazistość. Najlepiej jest wybrać jej standardowy rodzaj, który jest łatwy w odczytaniu, albo taki, który nawiązuje do charakteru całej reklamy.

Standy reklamowe

Oprócz rollupów, drugą formą reklamy wizualnej, dostępnej w naszej ofercie, są standy reklamowe. Mogą przybierać one różne kształty, na przykład eliptyczne lub kwadratowe. Są stabilne i łatwe w ustawieniu, a podczas tworzenia powinny być projektowane zgodnie z powyższymi, uniwersalnymi zasadami.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj