Strona główna Edukacja Muzea dla dzieci w Warszawie

Muzea dla dzieci w Warszawie

Muzeum dla dzieci w Warszawie to świetne miejsce na spędzenie czasu z całą rodziną. Warto zatem zamówić kurs tanim taxi i wybrać jedną z ciekawych instytucji jako lokalizację docelową. Do których muzeów etnograficznych, historycznych i artystycznych w Warszawie warto się wybrać z dziećmi? Czego można się dowiedzieć w poszczególnych placówkach? Jakie eksponaty mogą najbardziej zainteresować dzieci?

Muzeum im. Janusza Korczaka

W Warszawie znajdziemy pierwsze i obecnie jedyne w Polsce muzeum etnograficzne w całości przeznaczone dla dzieci. Aby do niego dojechać z Eko Taxi, należy zamówić przejazd, którego lokalizacją docelową będzie ul. Kredytowa 1. To właśnie tu znajduje się Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka. Ten wybitny pedagog i autor książek dla najmłodszych jest często wybierany na patrona przez różne placówki, których działalność skupia się wokół dzieci i ma zaspokajać ich potrzeby poznawcze. W takim też celu otwarto w 2013 roku Muzeum dla Dzieci jako oddział Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie. Warto zaznaczyć, że w tej placówce mali zwiedzający mogą wszystkiego dotykać, eksponaty nie są oddzielone od nich grubą liną czy szklaną gablotą. Założyciele tego nowoczesnego miejsca chcą, aby przestrzeń muzealna była otwarta na dialog z dziećmi, stymulowała je do zadawania pytań oraz dalszego odkrywania i kształtowania świata.

Muzeum Domków dla Lalek

Ciekawe zarówno dla dzieci, jak i dorosłych Muzeum Domków dla Lalek znajduje się w Pałacu Kultury i Nauki przy pl. Defilad 1 w Warszawie. Zwiedzający mogą oglądać dwie wystawy stałe: “W świecie dawnych domków dla lalek” i “Zabawki sakralne”. W sumie w muzeum znajduje się ponad 100 domków dla lalek z różnych epok oraz inne miniatury i zabawki. Największy domek ma wymiary 1 m na 1 m, a najmniejszy – zaledwie 8 cm na 10 cm. Oglądanie tych fantastycznych eksponatów z pewnością sprawi przyjemność zwiedzającym w każdym wieku. Dzieci będą mogły zobaczyć, jak kiedyś wyglądały zabawki, a dorośli przenieść się myślami do młodzieńczych lat. Warto też wiedzieć, że w muzeum organizowane są ciekawe warsztaty dla dzieci.

Stacja Muzeum

Stacja Muzeum także porusza bliski dzieciom temat. Na co dzień bawią się miniaturami pociągów i innych pojazdów, a w muzeum będą mogły zobaczyć, jakich wymiarów są prawdziwe ciuchcie. Stacja Muzeum kontynuuje działalność Muzeum Kolejnictwa w Warszawie i mieści się w tej samej siedzibie, czyli przy ul. Towarowej 3. Dzieci i dorośli mogą w placówce oglądać fascynujące zabytki techniki kolejowej, elementy infrastruktury oraz pamiątki związane z rozwojem kolejnictwa w naszym kraju. Wyjątkowo ciekawe dla dzieci będą makiety i modele różnych kolei. Najmłodszych turystów zainteresują zapewne również zabytkowe lokomotywy i parowozy. W skansenie Stacji Muzeum znajduje się aż 50 jednostek taboru kolejowego.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj