Strona główna Edukacja Najbardziej Perspektywiczne Kursy i Szkolenia 2021

Najbardziej Perspektywiczne Kursy i Szkolenia 2021

Fakt, że obecny rynek pracy w Polsce stawia nam coraz wyższe wymagania, jest bezsprzeczny. Często samo wykształcenie czy doświadczenie nie wystarcza, by zostać zatrudnionym na wymarzonym stanowisku. Jak więc podnieść swoje kompetencje i móc swobodnie konkurować z innymi aplikującymi na ten sam etat?

Po pierwsze postaw na umiejętności! 

Kim jest dzisiejszy człowiek sukcesu? Jest osobą pełną motywacji, ukierunkowaną na ciągłą możliwość rozwoju, która nie boi się podjąć inicjatywy, by dążyć do wyznaczonego celu. Takich też pracowników pożądają najlepsze firmy i korporacje. Jeśli chcesz zaprezentować siebie właśnie w ten sposób, to koniecznie postaraj się o wiedzę i poszerzanie horyzontów. Pomogą ci w tym przygotowane przez profesjonalistów kursy i szkolenia.

Szkolenie – jak wybrać odpowiednie?

Często terminy kurs i szkolenie używane są naprzemiennie. Jednak w istocie pomiędzy nimi istnieje mała różnica. Szkolenie jest to nauka i doskonalenie umiejętności związanych ściśle z wykonywanym zawodem, natomiast kurs nie musi mieć z nim żadnego związku. Jednak już sam sposób przekazywania wiedzy i cel uczestnictwa w obu przypadkach jest ten sam: chcemy nauczyć się czegoś nowego, by być lepszymi pracownikami i osiągać wyższą płacę.

Szukając wśród kursów i szkoleń wybierz taki, który da ci umiejętności będące atrakcyjnymi z perspektywy zatrudniającego. Zastanów się również, czy jest on przydatny na twojej ścieżce kariery. A może kierujesz się chęcią poznania zawodów, które zupełnie odbiegają od twojego aktualnego zajęcia? Niezależnie od twoich pobudek decyzja ta powinna być dobrze przemyślana. Odpowiednio wybrany kurs może zaważyć na twoim przyszłym sukcesie.

centrum szkoleniowe Warszawa

Na co zwrócić uwagę

Zanim dokonamy wyboru, sprawdźmy dokładnie, czy centrum szkoleń udostępnia na swojej stronie wszystkie informacje o kursie, takie jak program, czas trwania czy osoby prowadzące. Ważne, by byli to dydaktycy mający odpowiednie wykształcenie, doświadczenie oraz uprawnienia. Upewnij się także, czy po ukończeniu otrzymasz certyfikat potwierdzający twoje kwalifikacje. Bez takiego dokumentu ciężko będzie ci udowodnić, że brałeś udział w danym kursie.

Dobrze również sprawdzić opinie na temat wybranej szkoły, by uniknąć sytuacji, w której okaże się, że wiedza przekazywana jest zbyt ogólnie bądź treści są wątpliwej jakości.

Inne ważne aspekty to:

 • korzystanie tylko z wiarygodnych źródeł podczas przekazywania wiedzy,
 • możliwość uczestnictwa zdalnego,
 • zgodność z regulacjami prawnymi,
 • udostępnianie słuchaczom materiałów szkoleniowych,
 • dostępność regulaminu uczestniczenia w kursie/szkoleniu.

Wartościowe szkolenia i kursy zawodowe w 2021 roku

Oferty kursów i szkoleń są bardzo szerokie i zróżnicowane. Właściwie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie masz jeszcze pomysłu na siebie, przejrzyj aktualne trendy i sprawdź, jakie centrum szkoleń je oferuje. Opłacalne branże to nie tylko IT i finanse. Sprawdź, na co jeszcze jest popyt na rynku usług – https://wsbio.waw.pl/kursy-i-szkolenia/.

Kurs Z Kształtowania Umiejętności Interpersonalnych I Społecznych

Obecnie wiele firm kładzie spory nacisk na kapitał ludzki i zacieśnianie stosunków międzypracowniczych. Jak wiadomo, sprawnie działający zespół przynosi korzyści zarówno korporacji, jak i poszczególnym zatrudnionym. Ten kurs przyda się każdemu, od pracujących na stanowiskach menadżerskich i dowodzących, aż po pracowników niższych szczebli, którzy na co dzień muszą współpracować z innymi. Jest to także ciekawa propozycja dla osób borykających się z nieśmiałością czy problemami w dogadywaniu się z innymi.

Podczas tego kursu nauczysz się m.in.:

 • Budowania silnej marki osobistej
 • Mechanizmów efektywnej komunikacji
 • Technik rozwiązywania konfliktów i skutecznych negocjacji

kurs umiejętności interpersonalnych Warszawa

Szkolenie dla specjalisty ds. ochrony danych osobowych

Od jakiegoś czasu w Unii Europejskiej wprowadzone jest rozszerzone prawo dotyczące ochrony danych osobowych. Słynne RODO obowiązuje wszystkie firmy i korporacje, które są zobowiązane rejestrować wszelkie przetwarzanie informacji osobistych, uzyskiwać zgody i nadzorować, czy nie występują żadne naruszenia pod tym kątem. Aby wszystko przebiegało sprawnie i zgodnie z prawem przedsiębiorstwa są zmuszone zatrudnić specjalistów ds. ochrony danych osobowych. Zapotrzebowanie na takie osoby stale rośnie, a wiedza z zakresu prawa o ochronie danych osobowych przydatna jest również na stanowiskach kierowniczych i administracyjnych.

Na szkoleniu poznasz m.in. przepisy prawne regulujące ochronę danych osobowych, czy zasady ich przetwarzania i zabezpieczania dostępu osób trzecich. Możesz także zdobyć kwalifikacje jako Inspektor Danych Osobowych, poprzez uczestnictwo w dodatkowym kursie. Jest to jeden zawodów obecnie bardzo pożądanych.

Kurs detektywistyczny

Mimo że słysząc słowo „detektyw”, na myśl przychodzą nam zagadki rodem z kryminałów, to współcześnie zawód ten odbiega od takiego stanu rzeczy. Biura detektywistyczne zatrudniane są raczej przez osoby prywatne, między innymi małżonków, którzy podejrzewają, że ich partnerzy są niewierni, czy zaniepokojonych o swoje dorastające dzieci rodziców.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele Polaków korzysta z usługi prywatnego detektywa! A może Ty chcesz zgłębić tajniki tego nieprzeciętnego, pełnego wrażeń (i dobrze płatnego) zawodu?

Jeśli twoimi cechami są spokój, opanowanie, cierpliwość i umiejętność nierzucania się w oczy, to może być zajęcie dla ciebie! Wystarczy dołączyć do specjalistycznego kursu, gdzie zdobędziesz niezbędną do pracy wiedzę.

Pamiętaj, że według przepisów regulujących wykonywanie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalności gospodarczej w zakresie usług detektywistycznych taki zawód mogą wykonywać tylko osoby, które spełniają odpowiednie kryteria, jak m.in.: co najmniej średnie wykształcenie, brak wyroków za przestępstwa  czy dyscyplinarnych zwolnień z urzędów administracji publicznej i służb mundurowych. (źródło: https://wsbio.waw.pl/kurs-detektywistyczny/)

kurs detektywistyczny Warszawa

Zarządzanie bezpieczeństwem informacji – kurs

Dzisiejszy świat opiera się na systemach informatycznych gromadzących rozmaite poufne dane. Niestety zagrożenie cyberatakami wciąż wzrasta. Dlatego osoby posiadające wiedzę o tym, jak  ustrzec się przed włamaniem i kradzieżą danych, są na wagę złota!

Kurs jest idealną propozycją dla osób pracujących w IT i zajmujących się problematyką bezpieczeństwa danych. Pozwoli na zaznajomienie się z obecnymi zagrożeniami, sposobami zabezpieczania systemu czy postępowaniem kryzysowym.

cyberbezpieczeństwo, kurs bezpieczeństwa danych

Kursy i szkolenia – zalety uczestnictwa:

 • Możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji i poszerzenia kompetencji
 • Zwiększenie swojej konkurencyjności na rynku pracy
 • Korzystanie z wartościowych i pewnych źródeł wiedzy
 • Szansa na przebranżowienie lub założenie własnej działalności gospodarczej
 • Możliwość nawiązania ciekawych znajomości
 • Pozyskanie dodatkowych atutów przy rozmowie kwalifikacyjnej lub negocjacjach podwyżki

Szkolenia i kursy niosą ze sobą wiele pozytywnych aspektów, opłaca się więc zdecydować na udział w jednym, bądź nawet kilku z nich. Oferta na rynku jest na tyle szeroka, że dosłownie każdy z nas może wybrać coś interesującego. Warto w wolnej chwili przejrzeć strony szkół i przeczytać informacje o dostępnych szkoleniach. Szukaj tylko wśród takich uczelni, które oferują wysoki poziom kształcenia i potwierdzenie w formie certyfikatów i świadectw.

Nie czekaj – zainwestuj w siebie już dzisiaj!

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj