Strona główna Inne Czy należy dotować tworzenie nowych miejsc pracy dla osób wykluczonych społecznie? Wyniki...

Czy należy dotować tworzenie nowych miejsc pracy dla osób wykluczonych społecznie? Wyniki badań

Wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym nie jest rzeczą aż tak oczywistą, gdy chodzi o imigrantów, uchodźców i członków mniejszości narodowych. Komu pomagać, a komu nie? Zapytano o to w ankiecie.

Badanie przeprowadzono za pomocą techniki CAWI (Computer Assisted Web Interviews) w październiku 2017 r. W ankiecie wzięło udział 747 osób.

Aż 82% badanych popiera dotowanie (np. z budżetu gminy, funduszy unijnych) tworzenia nowych miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Tylko 2% zdecydowanie tego nie popiera, a 7% raczej nie popiera.

Kiedy zapytano respondentów o konkretne grupy zagrożone wykluczeniem społecznym i podmioty działające na ich rzecz, również w większości byli oni zdania, że należy wspierać tę działalność finansowo. Sprawa się jednak komplikuje, gdy chodzi o imigrantów, uchodźców i członków mniejszości narodowych. 38% uważa, że państwo polskie nie powinno wspierać finansowo działalności podmiotów pomagających imigrantom i uchodźcom (w tym 21% wskazało odpowiedź „zdecydowanie nie”). 33% nie widzi takiej konieczności w przypadku mniejszości narodowych. Znaczna grupa badanych (po 18%) nie miała w tej sprawie zdania.

Badanie dla: ISProject Wydawca

Autor: Monika Koziar

*Dane mogą nie sumować się do 100% ze względu na zaokrąglenie.

Zobacz:
Raport częściowy z badań

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj