Strona główna Inne Naucz się sprzedawać niepotrzebne ubrania online – PORADNIK

Naucz się sprzedawać niepotrzebne ubrania online – PORADNIK

Nadeszła jesień i postanowiliście wyjąć z dna szafy ciepłe ubrania? Część z nich jest w dobrym stanie, ale już Ci się nie podoba. Trochę szkoda je wyrzucić, bo przecież komuś innemu mogą się przydać. Jak się ich pozbyć? Czy ogłoszenia lokalne to dobry pomysł, a jak nie to jakie rozwiązanie powinniście wybrać? Odpowiemy Wam na te pytania. Zapraszamy do lektury, dzięki której dowiecie się jak i gdzie wymieniać, sprzedawać, oddawać ubrania.

Chcesz „za darmo” oddać ubrania?

Jeżeli nie chcesz sprzedawać to oddanie ubrań na cel charytatywny jest genialnym pomysłem. Upewnij się jednak, że trafią one tam gdzie powinny. Możesz skorzystać z kontenerów na odzież PCK. Co prawda krążą o nich różne plotki, aczkolwiek jest to jakieś rozwiązanie. Możecie także oddać je bezpośrednio do domu dziecka, domu samotnej matki, czy znajomym rodzinom, o których wiecie że są potrzebujące. Na pewno im się przydadzą, a takie osoby dodatkowo będą Ci niezmiernie wdzięczne.

Gdzie sprzedać niepotrzebne ubrania?

Oddanie ubrań jest niesamowicie dobrym gestem, jeśli jednak chcecie odzież odsprzedać i za zebraną gotówkę kupić coś nowego, możecie wykorzystać między innymi:

Naucz się sprzedawać niepotrzebne ubrania online - PORADNIK

Serwisy aukcyjne

Allegro i inne tego rodzaju strony internetowe to jedna z propozycji. Ciekawą opcją jest łączenie ubrań w paczki, dzięki czemu macie ułatwioną sprawę z przesyłką. Przygotujcie przykładowo paczkę ubrań i nazwijcie ją „MEGA paczka ubrań na jesień; Rozmiar 38”. Wydaje się być wygodne, nieprawdaż?

Instagram

Wiele osób, zwłaszcza o sporych zasięgach, wykorzystuje obecnie instastories, jako miejsce w którym mogą oni sprzedawać swoje ubrania. Tam mogą na bieżąco mieć kontakt z kupującymi. Masz sporo obserwujących? Może warto spróbować!

Lokalny serwisy ogłoszeniowy

Ogromną zaletą bezpłatnych portali ogłoszeniowym o lokalnym zasięgu jest to że unikacie biegania na pocztę, czy zamawiania kuriera. Wszystko odbywa się w Twoim regionie, dlatego osoba która kupiła coś od Ciebie może bez problemu odebrać kupione przedmioty osobiście. Pamiętajcie żeby wymyślić chwytliwy tytuł, dodać dobre zdjęcia i uzupełnić wszystkie elementy dostępne w panelu dodawania ogłoszeń za darmo, ponieważ osoby zainteresowane konkretnymi produktami, mogą filtrować wyniki wyszukiwania. Zadbajcie o to, żeby Wasz ogłoszenie nie zginęło w tłumie. Koniecznie spróbujcie! To Was nic nie kosztuje!

Naucz się sprzedawać niepotrzebne ubrania online - PORADNIK

Grupy oddam/kupię/sprzedam na Facebook’u

Facebook to strona wykorzystywana przez wielu w różnorakich celach. Odkąd powstała możliwość zakładania grup tematycznych, sprzedawanie tam stało się czystą przyjemnością. Świetne jest to, że macie dostęp do realnego profilu kupującego. Możecie sprawdzić czy ta osoba faktycznie jest, istnieje, skąd jest i macie świadomość, że nie powinna Was oszukać, ponieważ udostępnia w sieci swój wizerunek.

Oddaj do „szamateksu”

Ostateczność! Ciuchy są ważone i średnio się to opłaca. Jeżeli jednak chcecie się czegoś pozbyć za jednym razem, bez zdjęć i zainteresowania tym – jest to jakieś rozwiązanie.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj