Strona główna Kariera Networking w karierze. Jak odnieść sukces dzięki sieci kontaktów – Beata Kapcewicz

Networking w karierze. Jak odnieść sukces dzięki sieci kontaktów – Beata Kapcewicz

Ścieżka kariery zawodowej nie zależy wyłącznie od tego, jakie mamy zdolności, czy też jakie wykształcenie odebraliśmy. To również sztuka budowania własnej marki, poszerzania kontaktów zawodowych oraz skutecznego kreowania swojego wizerunku. Książka Networking w karierze pokazuje co zrobić, żeby odnieść w sukces w pracy.

Dzięki niej możesz nauczyć się zdobywania rekomendacji, robienia dobrego pierwszego wrażenia, zarządzania znajomościami w sieci i skutecznego komunikowania się. Książka bazuje na prawdziwych historiach networkingowego sukcesu, które pokazują, co powinniśmy robić, a czego się wystrzegać. Stworzona została na podstawie doświadczeń 15 tys. managerów. Taka ilość pozwala przypuszczać, że rady w niej zawarte powinny być dobre.

Wszyscy doskonale wiemy, że media społecznościowe są dzisiaj doskonałym sposobem na to, aby budować karierę i osiągać sukces zawodowy. Jednakże nie każdy potrafi skutecznie wykorzystać te narzędzia. Dzięki książce Beaty Kapcewicz dowiesz się, czym tak naprawdę jest networking, jak wykorzystać LinkedIn do budowania swojej pozycji zawodowej i jak skutecznie budować sieć kontaktów.

Pozycja ta jest dedykowana osobom, które chcą w swoim życiu osiągnąć więcej i stać się prawdziwymi autorytetami w swojej branży. Wykorzystuje zdobycze technologii, jako narzędzia do poprawy jakości życia. Dostaniesz do ręki narzędzia, dzięki którym sprawdzisz, w jaki sposób wykorzystujesz swój potencjał oraz rady, dzięki którym zrozumiesz, co musisz zrobić, żeby wykorzystać go lepiej.

Autorka zaznacza, że skuteczny networking to nie tylko wymienianie się kontaktami, to przede wszystkim oferowanie komuś prawdziwej wartości, jaka idzie w parze z tym, co mamy sobą do zaprezentowania. Dzięki temu potencjalni pracodawcy czy współpracownicy są w stanie ocenić, czy możemy im się do czegoś przydać. Jeżeli tak, chętnie nawiążą z nami kontakt, jeśli nie – nie jesteśmy w ich życiu potrzebni.

Mocną stroną książki jest bibliografia i linki, dzięki którym możesz poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie. Słabą natomiast fakt, że przytaczane przez autorkę przykłady są „na jedno kopyto”. Przykłady są bardzo proste, co powoduje, że mogą być dla czytelnika nudne. Nie znajdziesz tutaj skomplikowanych historii z niecodziennym zakończeniem, tylko monotonne case study, które mogą wydać nam się nieco sztuczne. Prawdopodobnie celem autorki było jak najprostsze zobrazowanie mechanizmów, o których pisze, ale podejrzewam, że większość użytkowników nie obraziłaby się o trudniejsze przykłady.

A co, jeśli dopiero szukasz pracy i robisz to bezskutecznie? Na to Beata Kapcewicz też ma sposób. Chodzi dokładnie o zaznajomienie się z zasadą 100-10-1, która oznacza, że 100 osób daje kontakt do 10 pracodawców, z czego wyłania się tylko jedna sensowna oferta pracy. Sednem skutecznego networkingu jest oferowanie wartości, nie oczekując nic w zamian. Jeżeli robimy to umiejętnie, zwrot przyjdzie do nas prędzej, czy później. Dodatkowo w takiej formie, jakie najbardziej oczekujemy.

„Nadaj pęd swojej karierze dzięki sieci osobistych kontaktów! Otwórz sobie drogę do awansu, pozyskaj nowe oferty pracy, zdobywaj przydatne umiejętności i znajdź nowych, sprawdzonych współpracowników”.

Brzmi interesująco, prawda? Czytelnikowi wydaje się, jakby dostał prawdziwą receptę na sukces. Dzięki tej książce można go odnieść, ale tylko wtedy, kiedy sumiennie zastosujemy się do rad, które są w niej zawarte. Tylko działanie i dobre praktyki sprawią, że odniesiemy faktyczne korzyści z networkingu. Bez względu na to, czy jesteś managerem, przedsiębiorcą czy pracownikiem, ta książka da Ci inne spojrzenie na to, jak kreujesz swoją karierę. Być może też stanie się sposobem, dzięki któremu zostaniesz zauważony na rynku, a Twoja zawodowa ścieżka obierze kierunek na prawdziwy sukces.

Książkę z pewnością warto przeczytać, to jeden z nielicznych poradników tego typu w naszym kraju. Na szczęście bardzo wartościowy i nowoczesny.

Networking w karierze. Jak odnieść sukces dzięki sieci kontaktów - Beata Kapcewicz

Beata Kapcewicz. Networking w karierze. Jak odnieść sukces dzięki sieci kontaktów? Warszawa 2013.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj