Strona główna Kariera Nollke Matthias. Techniki kreatywności

Nollke Matthias. Techniki kreatywności

Nollke Matthias
Techniki kreatywności

Zapewne nieraz spotkaliśmy w swoim życiu taką osobę, która miała głowę pełną różnych pomysłów. Często zazdrościliśmy jej kreatywności, podczas gdy sami, mimo starań, nie byliśmy w stanie niczego nowego wymyślić. Wydawało nam się, że niektórzy po prostu mają taką osobowość, wrodzoną zdolność lub bujną wyobraźnię i dzięki temu mogą sypać jak z rękawa nowymi żartami czy oryginalnymi pomysłami. Być może tak, ale nie zmienia to faktu, że są i tacy, którzy kreatywności po prostu się nauczyli. Pomysłowość jest wynikiem kilku prostych, ale nie zawsze świadomie stosowanych technik, dzięki którym umysł zostaje pobudzony do twórczości. Jak nauczyć się wpadać na lepsze pomysły dowiemy się dzięki lekturze książki Techniki kreatywności Matthiasa Nollke.

Książka przedstawia kilkadziesiąt sposobów, krok po kroku, na to jak „włączyć” u siebie kreatywność. Co więcej, wszystkie są przedstawione w taki sposób, że od razu można wykorzystać je w praktyce. Dzięki wielu wskazówkom oraz praktycznym poradom dowiemy się jak organizować pracę, by sprzyjała powstawaniu dobrych pomysłów. Techniki kreatywności będą idealnym poradnikiem dla osób, które pracują w dziale marketingu, PR lub sprzedaży i chcą poprawić jakość oraz wyniki swojej pracy. Jednak książka przyda się również wszystkim tym, którzy chcieliby wnieść świeże pomysły do swojego prywatnego życia. Nie jednemu z nas brakuje czasem koncepcji na udekorowanie domu, zrobienie wyjątkowego prezentu bliskiej osobie czy na przygotowanie jakiejś specjalnej imprezy rodzinnej.

Książka składa się zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej. Po tej krótkiej lekcji teorii, w której autor tłumaczy czym jest kreatywność wrodzona oraz wymienia różne sposoby myślenia, przechodzimy do praktycznego opisu kilkunastu dostępnych technik, m.in.: abstrakcji progresywnej, pięciu rodzajów burzy mózgów, słów losowych czy trzech krzeseł Disneya. Techniki kreatywności kończy rozdział, który uczy jak zbudować kreatywną firmę oraz co zrobić, by twórczość była znakiem rozpoznawczym firmowej kultury.

Poradnik Techniki kreatywności może stać się bardzo przydatny nie tylko dla nas, ale także dla naszych znajomych. Książka w bezpośredni sposób wpłynie na rozwój naszej wyobraźni i kreatywności oraz pośrednio, poprzez nasze doświadczenia, ukształtuje nasze otocznie. Dzięki specjalnie stworzonym technikom oraz narzędziom, będziemy wiedzieć kiedy powinniśmy stosować dane metody oraz kiedy należy polegać wyłącznie na przypływie „naturalnej” weny twórczej.

Nollke Matthias. Techniki kreatywności
Nollke Matthias. Techniki kreatywności

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj