Strona główna Inne Nowości wydawnicze na Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Nowości wydawnicze na Poznańskich Targach Książki Naukowej i Popularnonaukowej

Prezentacja publikacji akademickich i popularnonaukowych, spotkania autorskie i konkursy dla wydawców – to niektóre wydarzenia 22. Poznańskich Targów Książki Naukowej i Popularnonaukowej, które od 23 do 25 marca odbywać się będą na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podczas targów nowości wydawnicze, jak i dobrze już znane pozycje, zaprezentują wydawnictwa naukowe najważniejszych ośrodków akademickich z całej Polski oraz wydawcy książek popularnonaukowych.

„Atrakcyjna oferta wydawnictw akademickich, naukowych i popularnonaukowych jak co roku zostanie wzbogacona o inspirujące spotkania autorskie, panele dyskusyjne i prelekcje, warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz wystawy” – zapowiada Małgorzata Adamczak z Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Zaplanowano także trzy prestiżowe konkursy przeznaczone dla wydawców, które co roku cieszą się dużą popularnością środowiska naukowego. W trakcie targów przyznane zostaną nagrody za najlepszą książkę popularnonaukową, pod patronatem prezydenta Poznania, za najlepszą książkę akademicką (nagroda Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Puchar Rektora UAM) oraz w konkursie o nagrodę Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych im. ks. Edwarda Pudełki.

Książki to jednak nie wszystko. Wydawnictwo Naukowe UAM we współpracy z wydziałami i studentami UAM przygotowuje wiele interesujących wydarzeń targowych – spotkań, prelekcji i paneli dyskusyjnych.

W programie znajdzie się m.in. konferencja Nowe Media – Nowa przestrzeń komunikacji z uczniem oraz spotkanie z udziałem Małgorzaty Szczodrowskiej z Federation of European Publishers nt. Unia Europejska a prawo autorskie – przegląd prac legislacyjnych

Zaplanowano także wernisaż wystawy malarstwa Piotra P. Drozdowicza – Melancholia; projekt fresku na elewacji Muzeum Narodowego w Poznaniu i prezentację Obwoźnej Czytelni Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej. Nie zabraknie też warsztatów dla dzieci i młodzieży m.in. z chińskiej sztuki kaligrafii, jogi z książką, wspólnego czytania i warsztatów z wiosennego wyplatania wianków.

Impreza po raz drugi będzie się odbywać na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich. „Wydawcom stwarza to nowe możliwości nie tylko wystawiennicze, ale przede wszystkim szansę dotarcia ze swoją ofertą do ogromnej publiczności targowej” – przekonuje Adamczak.

Wstęp na targi jest wolny. Ich organizatorami są MTP i Wydawnictwo Naukowe UAM. Patronat medialny nad imprezą ma serwis Nauka w Polsce.

W tym samym czasie odbędą się również Poznańskie Targi Książki – PEGAZIK z ofertą dla najmłodszych czytelników, Targi Edukacyjne, na których zaprezentują się szkoły, uczelnie i instytucje oświatowe oraz Targi Technologii i Wyposażenia dla Edukacji EDUTEC.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj