Strona główna Edukacja Ogólnopolski Konkurs Literacki na opowiadanie o Płocku

Ogólnopolski Konkurs Literacki na opowiadanie o Płocku

Książnica Płocka ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Literacki na opowiadanie o Płocku „Słowo wyrasta na ustach miasta”.

Konkurs trwa do 15 marca 2023 r. Nadsyłane prace muszą stanowić własność intelektualną uczestnika i nie mogą naruszać praw autorskich innych osób, nie mogą zawierać treści, które naruszają obowiązujące prawo lub jakiekolwiek prawa osób trzecich.

Konkurs skierowany jest do młodzieży i dorosłych. Uczestnikiem może być każdy, kto ukończył 12 lat.

Prace nadesłane na konkurs oceniać będzie powołane przez organizatora jury. Przewidujemy wręczenie nagród finansowych i rzeczowych w dwóch kategoriach wiekowych (niepełnoletni, dorośli). Wybrane przez jury prace opublikujemy w wydawnictwie pokonkursowym.

“Oddajemy Wam głos, czekając na opowiadania o Płocku osadzone mocno w rzeczywistości historycznej, a cezurą niech będzie rok 1945. Piszcie z pasją o przeszłości, sięgajcie np. do czasów, gdy gród był siedzibą władców, przeżywał czasy świetności, płonął po najazdach Szwedów lub zasłużył na miano Miasta – Bohatera. Zaproście nas i czytelników do Płocka, niech każdy pokocha to miasto tak jak my”.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród planowane jest na kwiecień 2023 roku, kiedy Płock świętować będzie 102. rocznicę odznaczenia Krzyżem Walecznych przez Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Zobacz
Strona konkursu

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj