Strona główna Edukacja Pierwsze Językowe Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim

Pierwsze Językowe Targi Pracy na Uniwersytecie Łódzkim

Firmy i organizacje poszukujące pracowników ze znajomością języków obcych wezmą udział w pierwszej edycji Językowych Targów Pracy, które 1 marca organizuje Biuro Karier Uniwersytetu Łódzkiego.

Targi mają być odpowiedzią na rosnące zainteresowanie firm pracownikami posługującymi się biegle językami obcymi – mówi Przemysław Fabjanowski, zastępca dyrektora Centrum Współpracy z Otoczeniem UŁ.

Według organizatorów Językowe Targi Pracy mają ułatwić kontakt pracodawców ze studentami i absolwentami filologii języków obcych oraz innymi osobami, dla których porozumiewanie się w językach obcych nie stanowi dużej trudności. W pierwszej edycji imprezy wezmą udział firmy i organizacje z kilku branż, oferujące różnego rodzaju stanowiska pracy i praktyk.

„Uważnie przypatrujemy się aktualnym trendom na rynku pracy i doskonale zdajemy sobie sprawę, że przybywa w Polsce miejsc pracy, w których kluczowa jest znajomość języków obcych. Jednym z głównych pracodawców w tym obszarze jest bardzo dynamicznie rozwijająca się w Łodzi branża nowoczesnych usług biznesowych” – podkreśla Fabjanowski.

Z danych pracodawców wynika, że na początku 2017 r. w Polsce funkcjonowało łącznie 1078 centrów usług biznesowych, zarówno polskich, jak i zagranicznych, zatrudniających w sumie 244 tys. osób. Szacuje się, że w 2020 r. będą one zatrudniać ponad 300 tys. osób.

Obecne centra usług w Polsce wykorzystują do świadczenia usług 38 języków obcych; w 1/3 z nich jest to przynajmniej 10 języków.

Na Uniwersytecie Łódzkim studiuje obecnie ok. 31,5 tys. osób, w tym ok. 4300 na Wydziale Filologicznym. Na łódzkiej uczelni kształci się także niemal 2500 studentów zagranicznych z 95 krajów.

Językowe Targi Pracy odbędą się na Wydziale Filologicznym UŁ.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj