Strona główna Firma Prosty trik na podniesienie pozycji strony kategorii sklepu www w wynikach wyszukiwania

Prosty trik na podniesienie pozycji strony kategorii sklepu www w wynikach wyszukiwania

Ruch z organicznych wyników wyszukiwania jest jednym z najważniejszych źródeł klientów w wielu sklepach internetowych. Niestety jego pozyskanie przeważnie bywa krótkie i wiąże się ze sporym ryzykiem.

Na przestrzeni ostatnich lat najpopularniejsze techniki seo związane z pozyskiwaniem linków stały się coraz bardziej niebezpieczne. W poniższym artykule opiszę dwa sposoby na łatwe i całkowicie bezpieczne podniesienie pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Google stale udoskonala swoje sposoby na kontrolę organicznych wyników wyszukiwania. Wynikiem tego procesu jest coraz częstsze i surowsze karanie webmasterów za pozyskiwanie linków, a co za tym idzie manipulację wynikami wyszukiwania.

Bezpieczne sposoby na podniesienie pozycji

Pierwszy i najważniejszy sposób to ustawienie odpowiedniego Meta title podstrony. Jeżeli zależy nam, żeby strona kategorii sklepu z programami antywirusowymi zawierająca ofertę marki Norton wyświetlała się w wyszukiwarce po wpisaniu w nią fraz zawierających nazwę programów musimy koniecznie umieścić tę nazwę w Meta title. Czym title będzie lepiej dopasowany do zapytania tym większa szansa na wyższą pozycję w wynikach. Musimy pamiętać przy tym o przestrzeganiu paru ważnych zasad:

  • Meta title zawsze musi opisywać zawartość strony
  • Nie może to być lista słów kluczowych lub fraz
  • Musi być poprawny gramatycznie
  • Nie powinien być dłuższy niż 55 znaków

Drugi sposób to dodanie do strony kategorii unikalnego i ciekawego opisu. Jest to bardzo rzadko stosowana praktyka, która dzięki temu może dać nam dużą przewagę. Największa zaleta takiego rozwiązania to szansa na poprawę pozycji w wynikach wyszukiwania i jeśli jest ona nadrzędnym celem to dodanie opisu jest czynnością niezbędną. Jest tak, ponieważ roboty google szukają stron, które dzięki swojej zawartości mogą okazać się najbardziej użyteczne dla użytkowników wyszukiwarki. Bardzo wysoko ocenianą przez nich cechą każdej strony są rozbudowane i pomocne teksty będące odpowiedzią na zapytania wpisywane przez internatów. Kolejną zaletą opisu na stronie kategorii może być jego funkcja edukacyjna. Klient mający pełną wiedzę o danej grupie produktów powinien mniej wahać się przed podjęciem zakupu. Dobrym przykładam wdrożenia opisu jest strona kategorii programów Norton Security w jednym z dużych polskich sklepów z oprogramowaniem.

Każdy właściciel sklepu internetowego, któremu zależy na pozyskaniu ruchu organicznego powinien rozważyć powyższe sposoby. Przetestowanie ich na swojej witrynie wiąże się z małym ryzykiem, a może przynieść wymierne korzyści.

Prosty trik na podniesienie pozycji strony kategorii sklepu www w wynikach wyszukiwania

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj