Strona główna Marketing Przyczepy reklamowe i reklama

Przyczepy reklamowe i reklama

Reklama to dźwignia handlu i z tym stwierdzeniem mało kto dzisiaj polemizuje. Jednym z coraz bardziej docenianych rodzajów marketingu, staje się w ostatnich czasach reklama na przyczepie. Czyli typowe bilbordy, plakaty, które mogą się przemieszczać z miejsca na miejsce, promując dany produkt czy usługę między wszystkimi ludźmi pojawiającymi się w danym miejscu.

Przyczepa mobilna gwarantuje możliwość pojawienia się reklam, bilbordów praktycznie w każdym miejscu, gdzie dojedzie rower, samochód, gdzie może stanąć przyczepa, czy gdzie może latać samolot, bądź balon. Cena tego typu promocji jest zależna od bardzo wielu czynników i nie jest jednakowa. W zależności od rejonu geograficznego, dokładnej formy reklamy oraz czasu trwania kampanii promocyjnej. Mimo wszystko jest to coraz chętniej wybierany środek komunikacji między klientem. Dzięki dobrej reklamie mobilnej można bardzo dobrze i bezpośrednio wpływać na świadomość swoich potencjalnych, przyszłych klientów.

Bardzo popularnym przykładem pełnej, mobilnej kampanii reklamowej są kampanie polityków. Jeżdżą w obrandowanych busach i samochodach po całej Polsce, zostawiając nagrania wideo z własnym wizerunkiem, logo itd. Przenoszą się z miejsca na miejsca zostawiając ślad. Dodatkowo urozmaicenie tego typu kampanii o plakaty na słupach ogłoszeniowych, konferencje i happeningi sprawia, że staje się ona niezwykle skuteczna i angażuje ludzi. Warto więc przyjrzeć się przykładom takich akcji i wyciągać z nich wiedzę dla siebie. Może być ona niezwykle cenna i wartościowa.

Dla mniejszych firm i działalności stworzone są inne rodzaj promocji mobilnej, jak np. jeżdżący i wygłaszający hasła reklamowe przez megafon samochód z ogromnie charakterystycznym oklejeniem. Takie rzeczy mogą zwracać uwagę pod warunkiem, że promują produkt wartościowy, jaki trafia do szerokiego grona odbiorców. Niestety reklama pizzerii, czy jakichkolwiek innych lokali gastronomicznych w ten sposób się po prostu nie sprawdzi. Za dużo znam przykładów tego typu akcji, które skończyły się wielkim fiaskiem. Doskonałe jednak jest reklamowanie w ten sposób wszelkiego rodzaju imprez kulturalnych i nie tylko organizowanych w mieście, po którym taki pojazd się porusza.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj