Strona główna Marketing Reklama internetowa

Reklama internetowa

Każdego dnia miliony Polaków spędzają w sieci znaczną część dnia. Do wirtualnego świata w coraz większym stopniu przenosi się nie tylko życie towarzyskie, ale również i biznes. Jak pokazują najnowsze badania, już 20% internautów przyznaje, iż zamieniło wyprawy do pobliskiej galerii handlowej na zakupy w sklepach internetowych. Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych powodów, dla których warto reklamować swoją działalność w internecie. Przekonaj się, że reklama internetowa jest czymś również dla Ciebie.

Szeroki zasięg reklamy

Działania marketingowe prowadzone w Internecie mają o wiele większy zasięg niż kampanie w mediach tradycyjnych. Pozwalają one przez to dotrzeć do szerokich grup odbiorców, którzy są potencjalnymi nabywcami twoich produktów lub usług. Przy stosunkowo niskich nakładach jesteś w stanie pozyskać wielu nowych klientów.

Różne kanały dotarcia do użytkownika

W Internecie możesz reklamować się na szereg różnych sposobów. Do wyboru jest przynajmniej kilka kanałów reklamowych. Wśród najpopularniejszych znajdują się: e-mail marketing, reklamy rozliczane metodą cost per click, czy media społecznościowe. To czy wybierzesz kilka kanałów dotarcia do użytkownika, czy skupisz się wyłącznie na jednym sposobie będzie w dużej mierze zależało od Twoich celów biznesowych.

Personalizacja odbiorcy reklamy

Niewątpliwą zaletą reklamowania swojej działalności w sieci jest to, że można z dosyć dużą dokładnością określić odbiorców reklam, co w tradycyjnych mediach takich jak telewizja, czy prasa jest po prostu niemożliwe. Tworząc kampanie reklamowe w Internecie istnieje możliwość zawężenia grona odbiorców do interesującej nas grupy docelowej, dla której dedykowane są nasze produkty. Na przykład jeżeli sprzedajesz męskie buty do biegania klasy premium, to w ustawieniach kampanii jako grupę docelową dla twoich reklam określisz mężczyzn pomiędzy 20 a 50 rokiem życia. Interesującym rozwiązaniem jest także remarketing pozwalający wyświetlać reklamy wyłącznie tym użytkownikom, którzy wcześniej odwiedzili twoją stronę.

Łatwość mierzenia konwersji

Dzięki rozbudowanej analityce internetowej bez problemu możesz śledzić współczynnik konwersji dla każdej z prowadzonych kampanii reklamowych. W ten sposób jesteś w stanie łatwo określić, która kampania przynosi ci największe zyski i w jakie kanały promocyjne warto zainwestować najwięcej środków finansowych.

Elastyczna konfiguracja kampanii

Jedną z najważniejszych zalet prowadzenia działań promocyjnych w Internecie jest ich elastyczność. Sam możesz określić długość trwania kampanii reklamowych, a także wysokość środków finansowych, które na nie przeznaczasz. W dowolnym momencie możesz zatrzymywać i wznawiać działania marketingowe oraz precyzyjnie określać czas, w którym reklamy mają być wyświetlane. Na korzyść reklamodawców działają również sposoby rozliczania się z kampanii. Przy reklamach typu cost per click nie płacisz za wyświetlanie reklam. Realny koszt ponosisz dopiero wówczas, gdy użytkownik kliknie w reklamę i zostanie przekierowany na Twoją stronę internetową.

Reklama internetowa to wygoda

Reklama internetowa to także wygoda stosowania. Możesz w kilku kliknięciach z domowego komputera zamieścić reklamę w wybranym medium. Nawet, gdy nie jest to coś, co potrafisz zrobić samodzielnie, możesz skorzystać z pomocy firm zajmujących się marketingiem internetowym, promocją w Internecie itp., które będą dla Ciebie prowadziły tego typu działania.

Reklama internetowa - Zalety reklamy internetowej
Reklama internetowa – Zalety reklamy internetowej

Jak sam widzisz, Internet daje duże możliwości jeśli chodzi o sposoby pozyskiwania nowych klientów. Jeżeli chcesz, aby twoja działalność gospodarcza stale się rozwijała, a biznes był dochodowy, to musisz iść z duchem czasu i część wydatków, które ponosisz na reklamę w tradycyjnych mediach powinieneś (powinnaś) przekierować na kampanie reklamowe w Internecie.

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj