Strona główna Kariera Rusza rekrutacja na ponad 350 płatnych staży dla studentów

Rusza rekrutacja na ponad 350 płatnych staży dla studentów

Ponad 350 płatnych miejsc stażowych w 78 firmach przygotowano dla studentów i absolwentów łódzkich uczelni w ramach tegorocznej VI edycji programu “Praktykuj w Łodzi”. Rekrutacja na wakacyjne praktyki rozpocznie się w czwartek i potrwa do końca kwietnia.

“W tym roku dla studentów i absolwentów mamy dobrą wiadomość, bo dzięki naszym partnerom czeka na nich rekordowa liczba miejsc stażowych. Jest ich aż 354 za co muszę podziękować firmom z Łodzi i okolic, które zdecydowały się ufundować wakacyjne praktyki” – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska na środowej konferencji prasowej.

Dodała, że każdy ze staży jest płatny (min. 900 zł brutto za miesiąc). Podkreśliła jednak, że najważniejszym celem uruchomionego w 2011 roku programu jest pomoc osobom wchodzącym na rynek pracy w zdobyciu praktycznego doświadczenia zawodowego, a dla łódzkich pracodawców to “doskonały sposób na znalezienie dobrych pracowników”.

W tym roku studenci oraz absolwenci będą mogli odbyć praktyki w 78 firmach – od mikroprzedsiębiorców do korporacji – w różnorodnych branżach, m.in. informatyki, bankowości, księgowości, marketingu, administracji. Dzięki temu, jak tłumaczyli autorzy mogą skorzystać z niego studenci i absolwenci wszystkich łódzkich uczelni.

“Zapraszamy kandydatów do działu obsługi klienta oraz do działu marketingu i sprzedaży. Dla nas stworzenie nowego miejsca pracy to duże wyzwanie, ale jesteśmy otwarci na współpracę i po ubiegłorocznych stażach pracę znalazły u nas dwie osoby” – zaznaczyła Monika Mamulska z biura tłumaczeń specjalistycznych ArcusLink.

Jakub Jankowski z firmy Rossmann dodał, że stałe zatrudnienie w różnych działach koncernu znalazła większość z 37 uczestników pięciu poprzednich edycji programu. “W tym roku czekamy na 27 kandydatów. Oferujemy im duże spektrum rozwoju, ponieważ przyjmiemy ich do kilkunastu działów, m.in. logistyki, kadr i płac, administracji, czy prawnego” – wyliczył.

Elektroniczna rekrutacja – m.in. poprzez rejestrację oraz wysłanie CV i listu motywacyjnego – odbywa się na stronie www.praktyki.lodz.pl. Aplikacje można składać do 30 kwietnia. Lista laureatów zostanie ogłoszona 1 czerwca.

Staże rozpoczną się na początku czerwca i zakończą pod koniec września.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj