Strona główna Firma Sprawdzone sposoby na integrację pracowników

Sprawdzone sposoby na integrację pracowników

Niemal każdy pracodawca oczekuje tego, że jego zespół będzie zaangażowany, sprawnie funkcjonujący, wspierający się i zgrany. Niestety, kiedy mamy do czynienia z młodą, dopiero zaczynającą współpracę grupą albo mocno zróżnicowanymi pod względem wieku, doświadczenia i osiągnięć pracownikami, jest to stosunkowo trudne. Warto wówczas postarać się o to, aby zintegrować pracowników. Najlepiej zrobić to po godzinach pracy np. przy okazji jakiegoś szkolenia, wspólnego wyjazdu czy ważnej uroczystości.

Przez godzinę w jednym pokoju czyli zabawa w escape roomie

Najprostszym sposobem na integrację pracowników jest zamknięcie ich na godzinę w pokoju. Oczywiście w niezwykłym pokoju. Mowa tu o tak popularnych ostatnio escape roomach. Niemal w prawie każdym większym mieście w Polsce istnieją obecnie tego typu zagadkowe pokoje. Możemy wybrać pomieszczenie pasujące tematycznie do biura szyfrów, studia nagrań, czasów PRL-u czy nawiązujące stylistykę do mrocznego horroru. W takim pokoju znajduje się pełno szyfrów, zagadek i zadań, które muszą wykonać uczestnicy zabawy, aby móc opuścić pomieszczenie. Muszą więc ze sobą współpracować, myśleć logicznie i analitycznie i to wszystko w rozrywkowej, ale dosyć napiętej atmosferze i w określonym przedziale czasowym. Taka rozrywka nie tylko pozwoli nam zintegrować zespół, ale też pokaże jak przebiega komunikacja, kto bardzo szybko przejmuje rolę lidera, kto się podporządkowuje, kto ma zdolność szybkiego, logicznego myślenia itp. itd. Możemy poznać ukryte umiejętności i talenty swoich pracowników oraz zobaczyć, jak potrafią oni pracować pod presją szybko biegnącego czasu czy stresu (mimo konwencji zabawy zamknięcie w escapie roomie budzi specyficzną, emocjonalną atmosferę).

Sportowa rywalizacja – gry zespołowe lub zdrowa dawka adrenaliny

Bardzo dobrze sprawdza się też duch sportowej rywalizacji. To jaka dyscyplina będzie najlepsza, zależy w dużej mierze od ilości, wieku i płci pracowników. W przypadku dużych grup bardzo dobrze sprawdzają się gry zespołowe, np. honorowe mecze piłki nożnej, siatkówki. Tutaj elementem integracyjnym jest już sama organizacja i oprawa tego typu imprezy m.in. wspólne treningi, wyłonienie zawodników, kadry rezerwowej, sędziów, wynajęcie boiska, ale też zaproszenie kibiców, pracowników, rodzin, przygotowanie poczęstunku, no i oczywiście wspólne kibicowanie. Ważne, aby w organizację tego typu przedsięwzięcia zaangażować maksymalną ilość uczestników oraz odpowiednio rozdysponować zadania.

Na wyjazdach integracyjnych możemy spróbować czegoś, co dla większości pracowników będzie swego rodzaju nowością oraz wyzwoli odpowiednią dawkę adrenaliny np. paintball, jazda na quadach, latanie w tunelu aerodynamicznym, próba zmierzenia się ze ścianką wspinaczkową lub pokonanie trasy parku linowego. W tego typu sytuacjach nie tylko budzi się duch walki i rywalizacji, ale też wzajemna pomoc, doradzanie czy dodawanie otuchy. Pracownicy mają okazję poznać się w zupełnie innej, jakże odmiennej od biurowej atmosferze.

Duża porcja śmiechu i dobrej zabawy

Oczywiście nie wszystko musi być ekstremalne i maksymalnie poważne. Warto pomyśleć też o rozrywkach, które niejako same w sobie przyniosą wiele frajdy, radości i zachęcą do wspólnej zabawy. Bardzo dobrze wywiązuje się z tego zadania na przykład fotobudka. To sprzęt, który sprawdzi się w każdej sytuacji bez względu na miejsce imprezy (niezależnie od tego czy spotkanie pracowników odbywa się w firmie, lokalu, hotelu czy na wolnym powietrzu). Przygotowanie takiej atrakcji jest bardzo proste. Z szczegółami można zapoznać się między innymi na stronie wskazanej poniżej. W umówionym dniu na miejsce spotkania dostarczany jest sprzęt, a więc rzeczona fotobudka na imprezę z aparatem, ekranem dotykowym, umożliwiającym podgląd i wybór poszczególnych funkcji, drukarką oraz całą masą gadżetów, dzięki którym każde zdjęcie będzie jedyne w swoim rodzaju. Dodatkowo na miejsce przyjeżdża animator, który umiejętnie poprowadzi całą zabawę oraz służy wsparciem w kwestiach technicznych, związanych z wykonywaniem zdjęć. To atrakcja, która doskonale rozluźni oficjalną atmosferę bez dodatkowych wspomagaczy, pozwoli świetnie się bawić i poznać się pracownikom z zupełnie innej strony.

Sprawdź ofertę
Fun Fotobudka

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj