Strona główna Edukacja Studenci i doktoranci z UW najlepsi w Econometric Game 2023

Studenci i doktoranci z UW najlepsi w Econometric Game 2023

Reprezentacja Wydziału Nauk Ekonomicznych UW, złożona ze studentów i doktorantów, zdobyła pierwsze miejsce w miedzynarodowym konkursie ekonometrycznym Econometric Game 2023, który odbył się na Uniwersytecie Amsterdamskim – poinformowała w środę uczelnia.

Podczas konkursu uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu uczenia maszynowego, ekonometrii i analizy danych – podaje Uniwersytet Warszawski na stronie internetowej. W rywalizacji uczestniczyło 26 zespołów z całego świata.

W skład zwycięskiej drużyny z WNE weszli: doktoranci Mateusz Buczyński i Michał Woźniak oraz studenci studiów magisterskich Mateusz Kijewski i Michał Kunstler. Ich opiekunem był dr Marcin Chlebus.

Tegoroczne zadanie konkursowe dotyczyło przewidywania niedożywienia w Afryce – czytamy w komunikacie. “Podczas jego rozwiązywania, zespół z WNE wytrenował zestaw algorytmów uczenia maszynowego. Najlepiej poradziły sobie algorytmy #LightGBM, #CatBoost oraz #NBEATS. W oparciu o narzędzie eXplainable AI (#XAI) drużyna sformułowała również rekomendacje dla decydentów w zakresie polityk publicznych” – opisuje UW.

Drużyny z Wydziału Nauk Ekonomicznych odnoszą sukcesy również w innych międzynarodowych konkursach. W lutym zajęli drugie miejsce w prestiżowym konkursie Rotman International Trading Competition (RITC). Wielokrotnie byli również w czołówce europejskich rozgrywek tego konkursu – podkreśla uczelnia.(PAP)

Nauka w Polsce

bar/ zan/

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj